1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenses Akvaryumu Hakkında

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Tugrul Akin tarafından 15 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin
    Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum. Konulara şöyle bir göz attım, soracağım soruların cevapları var iste şimdiden özür diliyorum.
    Bugün arkadaşımdan 100x30x45h ölçülerinde bir akvaryum aldım. 135lt civarı su alıyor sanırım. Agzına kadar da su doldurmayacagım için bu hacim en az 125-130 litre civarına düşecek. Sarı prenses beslemeyi düşünüyorum ;

1-Akvaryum ölçülerim uygun mudur ?
    2-Sarı prensesler ile besleyebileceğim uyumlu balık türleri nelerdir ?
    3- 3D arka planlar dikkatimi cekti araştırırken. Sağlıklı mıdır ?

Şimdiden teşekkür ederim. Herkese hayırlı geceler.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Sarı Prenses Akvaryumu Hakkında

Akvaryum ölçüleri sınırda diyelim, yani aşırı bir sayıda balık eklenmezse sorun çıkmaz. Sarı prensesler ile birçok Malawi türü bakılabilir. Tür tavsiyesi göreceli ancak uyum anlamında Ahli ve Red borley renk bütünlüğü anlamında iyi bir karma akvaryum oluşturur.

Arka fon sorun çıkarmaz herkes yapıyor.

3. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Teşekkürler Temel abi, Red borleyin resimlerine baktım gerçekten görüntü açısından çok güzel bir balık. Ben de düşünebilirim. Arka fon çalışmalarına da baktım gece, genelde herkes kendi yapmış. İyi bir el becerisi istiyor, inşallah ben de yapabilirim :) yardımınız için teşekkür ederim abi.

4. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Akvaryum yeterli.Bence 1 erkek 3 veya 4 dişi tek tür olarak sarı prenses besle.3D arka fon yapılırsa güzel olur ama bana göre akvaryum hacmini azaltıyor.

5. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Bu boyutlarda bir akvaryum içerisinde sadece sarı prenseslerden oluşan en fazla kaç balık besleyebilirim :/ 3D arka fonları da iyice araştırdım, zaten akvaryumumun eni 30cm. Arka fon yaparsam iyice azalacak, gereği yok diye düşünüyorum.

6. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Tek tür sarı prensesmi beslemeye karar verdiniz?Bence 1 erkek 3,4 dişi beslenebilir.Arka fonu seçmemekle bence iyi yaptın kayalarla daha güzel bi dekor yapabilirsin.

7. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Evet sadece sarı prenses beslemeyi düşünüyorum, balık sayılarını dediğiniz gibi yapayım o zaman. Balıklar için sağlıklı olmayacaksa balık sayısını arttırmanın bi anlamı yok saat:gif Teşekkür ederim yorumlarınız için :)

8. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Bende sarı prenses besliyorum ve balıkları 1 ay önce aldım şuan 1 tanesi yumurta tuttu bugün.Eğer diyosanız bu kadar balık çok az 2erkek 7dişi veya 1erkek 5dişi civarlarında olabilir.Damızlık boyda almanızı tavsiye etmem,yavruyken alıp büyütürseniz bazılarını eleyebilirsiniz.

9. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Çok küçük olmayan yavrular alıp onları büyütmek istiyorum açıkçası. Hemen büyük balıklar alıp yavru almak istemiyorum. Yavruyken alıp büyütmek, sonra yavrulamalarını görmek daha zevkli olur. Emeğimin karşılğı gibi :) Şimdi 2-3cm boyunda balıklardan oluşan kaç balık alayım sizce ? 2-3 ay büyütüp sonra elemek istiyorum çünkü :smiley33:

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

En güzelini düşünmüşsün bence de. Yavru alıp kendin çok daha iyi besler ve üzerlerine düşersen çok iyi bir koloni olur. 30 adet ekleyip gözlem sonrası eleme yapılabilir.

11. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Teşekkür ederim. Yaklaşık 6-7 yıl önce japon, gurami, lepistes karışımı bi akvaryumum vardı. İçten içe hep sarı prenses beslemek istiyordum :) İyi ki bu foruma üye olmuşum. Yeniden başladığım için kafamda çok fazla soru işareti vardı. Yasin'in kafasını şişirmek yerine, sizleri dinlemek çok iyi oldu gerçekten. Ellerinize sağlık, teşekkür ederim :)

12. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

Estağfirullah. Abicim hep hizmetindeyim ben senin en güzel şekilde ayarlarım ben sana hele sınavlar bi bitsin aliye:gif beraber hallederiz :em:saygılar:gif.

Sayfayı Paylaş