1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prenses akvaryumu

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde GokhanZeybek tarafından 19 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Pazar günü gelcek olan akvaryum için dinlendirilmiş su olan bidonlar yapmaya çalıştım ve onları bi odaya taşıdım şu an halimi gören beni dövdüler sanır.:F Sanki ter değilde su akıyor üstümden duşa girmeden son durumu belirtmek istedim.Bidonların litresini bilmiyorum.Bilen yazsın lütfen tem05.gif

Bir kaç resim;Bidonları çektim şuanlık sadece :basardim:

Bunlar 1 günlük yarın 2 bidon daha doldurucam.

2. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Cevap: Sarı prenses akvaryumu

Küçük bir olaydan sonra yine sizlerleyim. :heyo:Orta boy bidon su kaçırmasını görünce onu tualete koydum ve yeni bir su doldurdum.Yaklaşık 70 litre su şuan hazır beklemede yani akvaryumun yarısı.Geri kalanıda akvaryum geldiği zaman ilave etsem balıklar için sorun olurmu?

3. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Büyük bir ihtimalle sorun olmaz ama , eğer imkanın varsa önce suları doldur sonradan balıkları ekle.Yinede diğer ustadların yorumlarını beklemekte fayda vardır.

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Senin mesajlarına hastayım Gökhan. Fotoğraflardan litreleri bilen insan evladının çıkmasını bekliyorsun daha ne diyeyim. :D

Bu arada önce suyu doldur sonra balık ekle... Yada balıkları eklemişsen suyu azar azar ekle...

5. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Bu bidonlar standart üretirler daha önceden kullanıp litresini bilen varmı diye sordum sadece? Balıkları eklemedim daha 120 litredeler eski camı çizik bi akvaryum o yüzden kurucam yeni akvaryumu

6. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Eğer besleyeceğin balıklar sarı prenses iseler, biraz sert canlıdır onlar. Dayanıklılıkları diğer türlere göre daha yüksektir. Bu nedenle yarı dinlendirlimiş, yarı çeşme suyu onları çok etkilemez. Ancak bildiğim kadarı ile Türkiyede suya yüksek oranda klor katılır. Bu nedenle akvaryuma ekleyeceeğin tüm suyun en az bir gün dinlenmesi, yaşanma olasılığı olan kayıp sayısını azaltacaktır. Öte yandan akvaryumun diğer yarısını, çeşme suyu yerine mevcut akvaryumundaki su ile tamamlaman suyunun biraz kirlenmesine neden olsa da sorunu çözecektir diye tahmin ediyorum.

7. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Diğer akvaryumdan sadece 20 litre su almayı düşünüyorum.Biyolojik yaşam başlaması için.Bidon litrelerini öğrendim 25 litre+15 litre+10litre+10 litre+20 litre akvaryum suyu:80 litre su hazır.

8. Yılan Avcısı

Yılan Avcısı

İsim:
    Üzeyir demir

Gökhan kardeşim son durum nedir?Resimlerle anlatırmısın.Ne gibi gelişmeler oldu akvaryumda.Sağlıklı balıklar.

Sayfayı Paylaş