1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenses Balığı Kur Çiftleşme Yavrulama

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde methapor tarafından 2 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Sarı prenses balığı kur çiftleşme ve yavrulama aşaması var.
    Erkek sarı prenses balığı çok sert ve titrediğini gördüm arkvaryumda kiremitten küp içinde (küp deniyor galiba )

Sarı Prenses Balığı Titreme Hareketi Üreme İşareti mi

Sarı prenses balığı titreyerek içeri bir dişiyle girdiğini gördüm uzaktan inceledim dişi dışarı çıkınca ağzının altının şiştiğini gördüm ,ondan sonra erkek acayip sert olmaya başladı. Herkese saldırıyor ve dişi koruyor küpün içine devamlı girip dönüyorlar ve titriyorlar. Yazana kadar 5 kere girip çıktılar, akvaryumun suyunu yeni yükseltmiştim dışarı taşırıyorlar :) Sarı Prenseslerle Ilgili Herşey konusunu takip ettim.

Sarı prenses balıkları yavrulama % 95 bence, yavru gelecek eminim araştırdım ama şimdi ben de başka akvaryumda yok. Bu yavruları ne yapacağım? Bir de ilk yavrularıma olduğu için kendi haline bırak ilk seferde çoğunu yutarlar dediler, bırak kendisi yani dişi tecrübe edinsin falan dendi. Ne yapacağım ben ya :(

cuma bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Madem yer sorunu var kendi haline bırakın derim...

cuma bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel bir yavru akvaryumu hazırlarım senin yerinde olsam. Fakat, sıradan yavru almak yerine, yani kusturma vb yapmadan doğal süreç ile alarak çok iyi bir besleme uygulayıp güzel bir koloni yaratmaya çalışırdım.

cuma ve methapor bunu beğendi.
  4. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Bende böyle isterdim ama maddi durumlar kısıtlı malesef :(

cuma bunu beğendi.
  5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Olmayınca olmuyor."Ya topu topu bir 50 lira" demesi kolay vermesi zor maalesef.Ama internet üzeri ikinci el satan birinden kredi kartı ile taksitle 50-70 liraya bir set alıp rahat ödeme durumu varsa yapın derim.Şöyle 70-80 litre en azından bir tank,hava motoru,şelale filtre veya pipo filtre ve ısıtıcı yeterli olur.Altına az bir miktar kum serpiştirir,mis gibi yavruları büyütürsünüz.Ancak ona da imkan yoksa kendi haline bırakın.Tankın içine sadece yavruların girebileceği büyüklükte yuvalar yerleştirin.Sağlıklı ve güçlü olanlar saklanıp yaşayacak,güçsüz olanlar ise yem olacaktır.Başka da bir çare aklıma gelmiyor açıkcası.

cuma bunu beğendi.
  6. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Merhaba arkadaşlar benim 1 e 3 d sarı prensesim var 90 litrelik akvaryumda besliyorum erkekle dişi bazen birbirlerinin etrafında hizlica dönüyorlar 20 30 saniye sonra bırakıyorlar neden ve son olarak dişi presesim küpün içinde uzakta durmaya başladığını fark ettim. Şimdiden teşekkürler

7. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Söylediğiniz şey kurlaşmadır (eğer dişi erkek olduğundan eminseniz). Yavru yakındır hatta dişi gözden uzakta takılıyorsa ağzına yavru almış olabilir

cuma bunu beğendi.
  8. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Teşekkür ederim attcam videoyu bi izlermisin cok hizli dönüyorlar

9. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Videoyu atmiyo

10. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Neyse teşekkürler pekki balığın ağzına yavru aldini alır almaz nasıl öğreniriz

11. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Bunu cevaplayin lütfen 1 gün önce dişi aldım balık kafasını cama vuruyor. Bazen kanatinin tekini haraket ettirmiyor napmaliyim lütfen yardım acil

12. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Sanki hali yokmuş gibi kafası yani vücudu yukarı dik yüzüyor

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryuma su değişimi yapıldı mı?
    Bir konu açıp akvaryumunuzu, kullanılan ekipmanları ve içindeki canlıları bize anlatın ki yardımcı olalım...

cuma bunu beğendi.
  14. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Cuma kardesim biraz ayrıntılı anlat ki Alpinin de soyledigi gibi yardım edebilelim

cuma bunu beğendi.
  15. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Tmm o sorun çözüldü azı dolu dişi aldım yeni erkek çook rahatsız ediyor saklanma yeride var yavruları yutarmi

Agzinda yavru varmı varsa kac günlük tur sizce acele yardim

20150426_152601.jpg 20150426_152601.jpg 20150426_152601.jpg 20150426_152238.jpg 20150426_152238.jpg

20150426_162801.jpg

Agzinda varmı yavru sizce

Ekli Dosyalar:

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 27 Nisan 2015
  16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Daha yakın net foto olursa görülür, bu fotolarla karar vermek zor...

cuma bunu beğendi.
  17. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Bundan başka yakalayamadim 20150426_213331.jpg 20150426_213331.jpg

Ekli Dosyalar:

18. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim: