1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenses Balığım Ölür mü?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde ALİ IŞIK tarafından 20 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    Benim 1e 2d s.p im var. Erkek olan bunları çok hırpalıyor. 1 tane dişi hep su üstünde havaya doğru bakıyor. Acaba ölür mü, yara filan mı almıştır fotoğrafını atıyorum yaralıysa nasıl tedavi edilir?

Fotoğraf-0012.jpg

2. FRK34

FRK34

Yer:
    İSTANBUL-OKMEYDANI
    İsim:
    Faruk KURU
    Balık yukarı doğru sürekli duruyor mu? Yoksa yukarı çıkıp iniyor mu sürekli?

3. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    Yok hep yukarda duruyor. Ben gelincede aşağıya iniyor. o mavi ilaçtan sıkmam gerekli mi ayrı 1 akvaruma alsam. Zaten yavrulukta duruyor acil mesaj atın lütfen.

4. FRK34

FRK34

Yer:
    İSTANBUL-OKMEYDANI
    İsim:
    Faruk KURU
    Balığın stresli olabilir,erkek balık rahatsız ettiği için en köşe dipte durabilir
    bekle bakalım üstatlar gerekli bilgiyi aktaracaktır sana.

5. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    Teşekkürler.Ne zaman gerekli bilgiyi öğrenıcem üstatlar ne zamn msj atıcak :) 2 dişide yavrulukta beklıo öle üstatlar msj atarsa bir an önce sevinirm :) bU arada erkek s.p ler strese girermi :D

6. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    akvaryumun dibi cok kalabalık plastiklerle dolu balık saglığı acısından iyi değil sürtünür korkar sitrese girer plastikleri cıkar ayrıca öyle dekor yerine bu türe uygun bitki olarak anubias alabilirsin kalın yapraklı tırtıklamazlar ve akvaryum o tür için biraz küçük onları verip canlı doğuran lepistes moli valifera alabilirsin.

7. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    PLASTİK DERKEN NEY tam olarak? birde ben dişi balığı yavruluk var bende büyük ona aldım onda gayet güzel yavruluktan çıkarınca içerde gezınıo erkek kovalıo sonra tekrar oraya çıkıo

8. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Kule taş falan onları çıkart kalabalık etmesin zaten o balıklar için küçük akvaryumun belki o balıkta dişidir dişi dişiyi de kovalayabilir yemlemelerini düzene koy ben anlamam o balıklardan sadece fikir bunlar yem az verdiğinden de kovalıyor olabilir.

9. ALİ IŞIK

ALİ IŞIK

İsim:
    ALİ IŞIK
    Yemi biraz bol mu veriyim...?

10. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Üç öğün ver yada 5 öğün ver az az ver ama sık ver belki açlıktan agresiflikten kovalıyorlardır.

11. farukzafer

farukzafer

İsim:
    Faruk Zafer
    Ali kardeşim akvaryumun kaç litre ayrıca 1 erkeğe 2 dişi olduğunda erkek çiftleşme döneminde dişileri çok fazla hırpalar.Eğer akvaryumun hacmi 150 litreden fazlaysa 3 veya 4 dişi daha ekle böylece sorunun çözülür.Yem konusuna gelirse hiçbir balık dişisini aç olduğu için kovalamaz.Sen en fazla günde 3 öğün ver.2 öğünde olursa balıkların aç kalmaz sabah ve akşam olarak.

Sayfayı Paylaş