1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenses Balıkları Yavru Alımı Bilgileri

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde emin123 tarafından 25 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. emin123

emin123

İsim:
    emin gençay
    Merhaba arkadaşlar. Ben sarı prenses alıcağım. Akvaryumum 70 litre. Daha öncede baktım sarı prenes ama yavruydu başarılı olamdım. Ama 20 litre akvaryumda baktım arkadaşım verdi 1sene yaşadı ama nerdeyse 2cm büyüdü. Şimdi alıcaklarım damızlık ve sağlıklı galiba .Sizce alayımmı akvaryum müsaitmi bu aradada ışığın rengi mavi karar veremedim alsammı almasammı diye yardım edin. Sizce bu sefer yaşatır mıyım?

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Cevap: Sarı Prenses Balıkları Yavru Alımı Bilgileri

En az 150-200 Litrelik bir akvaryum Uygun olur Prensesler için Bende ilk başladığımda hiç habersiz 11 litrelik akvaryumda 12-13 tane beslemiştim birşey olmamıştı ama Gelişemiyor balıklar en az 150-200Lıtre Arası bir Akvaryum lazım.

3. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: Sarı Prenses Balıkları Yavru Alımı Bilgileri

Temel akvaryum ve balıkların hacim gereksinimleri burada ve internette defalarca anlatılmış cevaplandırılmış bir konudur. Bu yüzden insanlar bu tür konuları tekrar tekrar cevap vermekten, yazmaktan usandılar.

İşin en ilginç tarafı bu işe yeni başlayanların doğru olanı bilmelerine rağmen yanlış yapmakta ısrar ettikleri şey için forumları tasdik etme makamı olarak görmeleri.

Bu şu şekilde olmakta:

Bir hobici işe yeni başlamasına, yeni bir akvaryum kurmasına rağmen, hatta kendisine elindeki hacme şu türden şu kadar balık koy denmesine rağmen bir soru soruyor,

"bu hacim yeter mi?"

herkez doğal olarak hep bir ağızdan

"hayır yetmez çünkü şudur şudur...." diye cevap yazıyoruz.

Sonuç ne?: İki gün sonra soruyu soran arkadaş aklına eseni yapmış bardak kadar akvaryuma sürüsüne bereket balığı doldurmuş. sonra gelsin sorunların ardı arkası.

İnsanların bu tür soruları neden cevaplandırmaktan usandığının cevabı bu Eminciğim.

Yani sonuçta biz o balıkları akvaryumunda yaşar dersek o balıklar yaşayıp üremeyecek, veya ölür dersek hemen ölmeyecek. Bunu belirleyen bu konu hakkındaki genel deneyimler ve şartlardır. bunlarda aşağı yukarı aynı şekilde cevap alacağın sorulardır.

Şimdi kısaca sorunun cevabına gelirsek ne yazıkki akvaryumun afrika cikletleri için yetersiz hacime sahip, bu akvaryumda sadece balıkları yaşatabilirsin.

_N_T_O_58_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş