1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenses beslemek istiyorum....

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde cemal200200 tarafından 27 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. cemal200200

cemal200200

İsim:
    cemal aşık
    Sarı prenses beslemek istiyorum.200tl ile bir akvaryum yapabilirmiyim sarı prensesler için

2. Yağız

Yağız

İsim:
    yağız
    Cevap: Sarı Prenses beslemek istiyorum....

Olabilir tabiki neden olmasın bence gayette güzel olur ama tabi yıllarca chiclid türleriyle ilgilenmis olsamda burda söz bana düşmez sadace fikrimi söyleyeyim dedim kurulum aşamasında sorunla karşılaşırsanız yardımcı olmaya hazırım

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Evet o litrede Sarı prenses balığı olur. Filtrasyonu başından güçlü tutarsan sonradan rahat edersin. Tabii Sarı prenses merakı çok var hobiciler de ama zevk meselesi tabii, biraz da sanırım çok beslendiği için ben başka türler diyorum hep.

4. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

200 litre gayet yeterli sarı prensesler için,bence oranını ayarlayarak tek tür sarı prenses besle derim,kumu kalın olmasın çünkü kumla uğraşmayı seviyolar ve son olarak kayalardan yuvalar yap.

5. cemal200200

cemal200200

İsim:
    cemal aşık

Arkadaşlar, siz yanlış anlamışsınız. :)
    200tl param var benim, o para ile akvaryum yapabilirmiyim diyorum. Balıklar hariç ve kaç balık beslenebilir?

Mesela, şu ölçülerde akvaryum yaparsın, şu kadar su alır, içinde şu kadar balık yaşar gibi...

6. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

:D Komik olmuş gerçekten ben de 200 litre anladım :) 200 liraya akvaryum yapabilirim miyim değil de, hangi canlıyı hangi şartlarda en iyi şekilde yaşatabilirim şeklinde sorular sorarsan daha yardımcı olabiliriz. Örneğin sarı prensesler için en az 120 litre hacim gerekir. Bu hacimde bir akvaryumun fiyatı değişir. Filtrasyon iyi olmalıdır. Bir dış filtre edinmen gerekebilir ki bunun da fiyatı değişir. Benim şahsi fikrim, besleyeceğin türü kafanda kesin olarak belirlediysen, kesinlikle o canlıya göre akvaryum ve ekipman edinmen gerekir.

7. cemal200200

cemal200200

İsim:
    cemal aşık

tuğrul bey sarı prenses besliyeceğim 200 tl para ile olmassa siz 400 tl parayı gecmiyecek sekilde bir sey soyleyebilirmisiniz

8. Yağız

Yağız

İsim:
    yağız

Benim tavsiyem 0 alıp onca paryı dış motora vericeğinize 2.el alıp aynı fiyata çok daha iyisini almanızdır.Güzel bir filitrasyon sizi birçok dertten kurtarıp karşınıza çıkacak birçok sorunun önüne geçip daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır.

9. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Yağız beyin de dediği gibi bir akvaryumda filtrasyon çok önemlidir. Ben akvaryumumu ikinci el aldım ve gayet memnunum. Siz de akvaryumun sıfırına vereceğiniz parayı temiz bir ikinci el akvaryuma verebilirsiniz. Beslemek istediğiniz türün gereklilikleri çerçevesinde güzel bir akvaryumu ucuza mal edebilirsiniz. Hatta dış filtrenizi bile kendiniz yapabilirsiniz. Forumda Kendin Yap Filtre - (DIY) Yapımları veya Kendin Yap Akvaryum ve Dekor gibi bölümlerde gerek akvaryum yapımı gerekse dış filtre yapımı konusunda onlarca örnek bulabilirsiniz. Biraz araştırma yapıp elinizdeki imkanları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışın bence Cemal Abi. İnşallah istediğiniz gibi bir akvaryuma sahip olursunuz :) Araştırmalar konusunda bol şans diliyorum :)

10. cemal200200

cemal200200

İsim:
    cemal aşık

yağız kardeşim peki 2. el nerden alabilirimki ?

11. cemal200200

cemal200200

İsim:
    cemal aşık

2. el buldumda size danışayım dedim 100*50*38 ölçülerinde 85 lira dior ii mi ?

12. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Bulduğunuz akvaryum 85 lt değil tam 190 lt Cemal Abi. Sarı prenses ve diğer bir çok tür için uygun bir hacim. Eğer fiyatı sizin için uygunsa ve temiz kullanılmışsa almanızı tavsiye ederim ben :)

13. cemal200200

cemal200200

İsim:
    cemal aşık

Kardeşim 85 lira ya veriyor o akvaryumu alayımmı ?

14. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Allahım yine mi litre anladık :D Temiz kullanılmış ise 85 lira iyidir Cemal abi. Biraz da pazarlık yapın ama mutlaka sünnettir :D

15. cemal200200

cemal200200

İsim:
    cemal aşık

bende mi sorun var sizdemi anlamadım her tl yazışımda bütün forum litre anlıyor :D litre lt diye yazılmıyormu ?

16. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Yok yok Cemal abi sorun bende, çok saçma bir şekilde yanlış anlamışım :D Yazdığınız doğrudur.

17. cemal200200

cemal200200

İsim:
    cemal aşık

tuğrul kardeşim camcıda 120 litrelik akvaryum yaptırmaya karar verdim ölçü verirmisin bide ben xx*xx*xx gibi anlamıyorum verdiğin ölçülerin yanlarına uzunluk felan ne olduklarını yazarmısın :temel:

18. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

120 litre bir akvaryum için genelde Uzunluk: 100cm, genişlik 30cm, Yükseklik ise 40cm olur Cemal abi. Cam kalınlığı ise en az 6mm olsun. Daha büyük hacimler için 8mm kullanmanız gerekir.

19. cemal200200

cemal200200

İsim:
    cemal aşık

kaç tl tutar sence ?

20. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin

Cemal bey merhaba.Akvaryum yaptırmak fiyat olarak uygun olur,ancak sipariş ile yaptıracağınız akvaryuma kapak yaptıramazsınız.Diyelimki yaptırdınız bu uygun fiyatı yükseltecektir.Benim size tavsiyem önceki mesajınızda belirtiğiniz akvaryumu almanızdır.Biraz daha araştırın acele etmeyin bence.

Sayfayı Paylaş