1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenses Hangi Türlerle Yasar?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde mks35 tarafından 4 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. mks35

mks35

İsim:
    Koray SALMANOGLU
    Akvaryumumda 2 adet çöpçü balığı ve 4 adet sarı prenses türü bulunmaktadır.Bu iki tür başka hangi tür balıklarla yaşayabilir? :bilmem: :bilmem:

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Koray kardeşim öncelikle portalımıza hoşgeldi.Sarı prenseslere uygun türler yunus,ahli,iceman

mks35 bunu beğendi.
  3. mks35

mks35

İsim:
    Koray SALMANOGLU
    Teşekkür Ederim... :) temel2:

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tabi bu türleri eklemeyi düşünüyorsan akvaryumun hacminde önemli.Akvaryumunun hacmi ne kadar

5. mks35

mks35

İsim:
    Koray SALMANOGLU
    Hacim olarak bilmiyorum fakat akvaryumun ölçüleri bunlardır. Akvaryumun boyutu --> Yükseklik:25 cm En:17 cm Boy:38 cm

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Koray kardeşim akvaryumunun hacmi 16 lt're bu türler ve şuan akvaryumun içindeki sarı prensesler için hiç uygun değil yakın zamanda yer yüzünden balıkların arasında kavgalar başlayacak ,fazla gelişmeyip yanık kalacaklar ve kayıplar yaşama olasılığı yüksek eğer imkanın varsa akvaryumunu büyüt öyle bir imkanın yoksa akvaryumun için uygun türler araştır.

7. mks35

mks35

İsim:
    Koray SALMANOGLU
    Bu işte acemi olduğum için bi başlangıç yapmak istedim. Şimdilik bu akvaryumda balık beslemeyi düşünüyorum.Peki bu akvaryum için hangi türler uygundur? :bilmem:

8. SaNSaR

SaNSaR

İsim:
    SaiT
    Elbette canlı doğuranlar..Ortalama olarak 30 günde bir yavrularlar ve her yavrulamada 30+ yavru alırsınız..30 Yavrudan da 20si hayatta kalabilse siz balığa para vermeden kendi balığınızı üretmenin zevkini tadabilirsiniz..Canlı doğuranların en kolay bakılanı,en kolay üretileni ve en dayanıklısı lepisteslerdir,1 baskın erkeğe 4 dişi düşecek biçimde güzel bir düzen sağlayabilirsin bence..Her ay düzenli olarak 4 dişiden 120+ yavru almak sizin de hoşunuza gidecektir eminim ki..Cinsiyet ayrımı da gayet kolaydır..Daha küçük,gövde kısmı daha renkli olanlar erkeklerdir,dişiler daha büyük ve daha sade renkli olurlar..Bir lepistesin cinsiyetini öğrenmek için bir saniye bilmeniz yeterlidir yukarıda söylediklerimi bildikten sonra..Bir lepistese en az 2.4 litre düşmesinin gerektiğini okumuştum sizin akvaryumunuza 1E 4D lepistesin uygun olacağını düşünüyorum..Yemlerde pul yem kullanmanızı tavsiye ederim,yavrulara da yumurta sarısı ;)

mks35 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. AnqeL

AnqeL

İsim:
    Bihter Küden
    Cevap: Sarı Prenses Hangi Türlerle Yasar?

Benimde Bir Sorum Var.
    Benim Bi Sarı Prenses Bi De Türünü Bilmediğim Bir Balığım Var.
    Balığım Japon Balığına Benziyo Ama O Değil.
    Boyu Daha Uzun Ve Satan Yere Baktığımda Hapsinin Bedeni Beyazdı Eğer Bi Tahmininiz Varsa Bu Balıkla Lütfen Yazın.

10. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

Koray kardeşim hayırlı olsun akvaryumun. bende ilk etapta senin gibi 19 ltlik bir akvaryumda cichild beslemeye kalkıştım. sonra baktım bu iş biraz büyük iş yani tam zevk almak için büyük iş. onun için gittim 190 ltlik bir akvaryum aldım. şimdi çok daha zevkli bir iş. bence sende ilk başta öğrenmek için küçük akvaryumda küçük balıklarla başlayabilirsin. Ama onları büyütmek zor olacaktır. Hayırlı olsun kardeşim. Sağlıklı balıklar.

11. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Öncelikle Portala Hoşgeldin...

Sarı prenses(Cichild türleri..) için EN AZ 120Lt olmalıdır.3D 1E (Erkek dişi oranı) olabilir.16 Lt olarak canlı doğuranlarada bile az gelebilir,sebebi ise canlı doğuranlar iyi ortamda hızlı çoğalırlar (uygun ortam sağlanırsa) arkadaşımız yukarda doğurma oranını paylaşmış akvaryumunun boyuta ne kadar büyük olursa o kadar iyi demektir.pH değerleri-ısı değerleri-vb. seviyeler küçük litrelerde bunlar halk diliyle oynaktırlar yani çok değişkendir,bundan balıklar alışamaz alışsada yanık vb.. durumlar oluşur, bundan uygun değildir.En iyisi daha büyük akvaryuma geçmeden önce neler yapmalıyım hangi balık kaç litrede uygun gibi soruları sorarak yapabilirsiniz portalımızda böyle bir bölüm bulunmaktadır
    http://www.akvaryumportali.com/hobi...rken-bilmeniz-gerekenler-fazlasiyla-1221.html

Sağlıklı balıklar,akvaryumlar dilerim !
    :temel:temel2:

12. altan875

altan875

İsim:
    Berkan

Sarı prenses balıkları ortamı için en az 100Lt olması gerek Sarı prenses balıkları kendi cinsleri gibi ciklet lerle yaşar tabi her ciklet balığıylada yaşamaz vatos,çöpçü,beyaz prenses,ahli gibi balılarla yaşarlar ama mavi prenses nedn yok diosan mavi prenses balığından çok çektiğim için yazmadım çok uyuz bir balık cinsi zaten fazlada tutulmamasının sebeplerinden biride bu çok kavgacı ve arsız bir balık tavsiye etmem hayırlı olsun bende 20Lt akvaryümle başlamıştım şimdi daha da büyüttüm o akvaryüm için 5 dişi sarı prenses 2 erkek sarı prenses ve bide 15cmlik vatos istersen yanlarına 2 denede çöpçü alabilirsin ama sarı prensesler maksimun boyutlarında olmasın ortanca o akvaryüm için daha uygun:ay::ay::ay::ay::ay::ay::ay::ay:

13. atalay

atalay

İsim:
    ramazan atalay

öncelikle s.a beni 80 cm 40cm 20 cm boyutlarında da bir akvaryumum var .yaklaşık 110 120 lt su alıo. bu akvaryum da yunus, mavi p. beyaz p. sarı p. var ama yunusu cok kovalıyorlar yüzgeclerini yiyorlar benim ne yapmam gerekio hangi balıgı cıkarmm lazım ????

14. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

110-120 litre yunus beslemek ve kalabalık bir akvaryumda beslemek doğru değil.Akvaryumunu büyütebilirsen büyüt,200ltre civarı bir akvaryumda gayet güzel bir Sarıprenses ve mavi prenses akvaryumu yapabilirsin.

15. semihercan75

semihercan75

İsim:
    semihercan75
    iyi günler arkadaşlar şimdi bende 2 tane ufak akvaryum var birisinin içinde 5-6 adet lepistes 3 tane sihah moli, 2 tane çöpçü var diğerinde ise 3 tane çok ufak lepistes yavrusu ve 3 tane hamile lepistesim var. yeni büyük bir akvaryum almaya karar verdim bu ufak akvaryumları yavruluk olarak kullanacağım lakin alacağım kişi balıklarıda satıyor yanında onun akvaryumunda ise sarı prenses mavi yunus köpek balığı ve vatoz varmış benim akvaryumumda ki balıklar bunlarla birlikte yaşarlarmı öncelikle onu sormak istiyorum. acil dönebilen arkadaş olursa sevinirim.

16. Sayit can

Sayit can

İsim:
    Sayit can
    Bende 11 yunus,5sari prenses,2adet cüce vatoz var.bunlar hangi cinslerle yasar (akvaryumumun boyutu 150×75)

Sayfayı Paylaş