1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenses Hareketleri Nedir?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde cuma tarafından 27 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. veliahht

veliahht

İsim:
    nazif şenol
    Yorgun düşmüş bi kaç güne yine kod koşturmaya başlar...

2. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Herkeze günaydın bugün sabah baligima baktım elimi suya soktum rrkek cok hızlı hareket etti suya atlayıp giriyordu yüzeye çıkıyor atlıyor geri giriyor

3. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Ve arkadaşlar benim dişi prenses hep diğerlerinden uzak yerde duruyor motorun yanına geçiyor duruyor

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bir müddet akvaryumdan uzak dur her halde devamlı bakıyorsun...;)

5. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Yok uzaktan izliyorum benim erkek artık dışileri kovalamiyor. Comlege giriyor çıkmıyor ben varken. Ama önceden ben varken çıkıp kovaliyordu erkeği ddegistirimi...

6. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Arkadaşlar balıkları alali 1 ay oldu daha yavru yok azına almadı en iyisi ben en baştan baslayim koloni olusturuyum nasil olustururuz şimdiden teşekkürler...

7. veliahht

veliahht

İsim:
    nazif şenol
    Hiç bişey yapma 3 dişi 1 erkek ideal dir bazen kendini çok zorlar erkek ama dişinin yumurtaları olgunlaşmamış sa ne yapsın benim kanaatimce herşey normal olacağı varsa olur nasip kısmet...

8. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Anladım veliaht bey biraz önce oda dışından gozlemledimde kovaliyordu disileri ama ben oda ya girince yuvaya kaçıyor bana alışkın deil daha 1 ay oldu alali

9. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Birde benim dişi prensesim ağzını suyun üstüne çıkarıyor oksijensiz kalmış olabilirmi motor calismiyordu

10. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Birde veliaht bey ben akvaryumumu buylutcem 100×35×45 e akvaryum buldum phetsopcuda buna 970 f lik hava motoru yetermi ve 100 w isitici? ?

11. veliahht

veliahht

İsim:
    nazif şenol
    Evet yeter...

12. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Hmm teşekkürler peki kac tane sarı prenses beslenir mavi ile sari 1e 5 sarı 1e 3 mavi prenses beslemeyi düşünüyorum yavrulariylada koloni olusturucam

13. veliahht

veliahht

İsim:
    nazif şenol
    Çoğu akvarist az balık çok yer desede benim arkadaşımın dediğin ebatlardaki akvaryumda nerden baksan en az 40 tane en ufağı 7 cm den aşağı değil gerisini sen düşün...

14. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Hmm anladım 8 ..10 cm boyunda kac sarı prenses ve mavi prenses aliyim

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Üç dişi bir erkek derim, nasıl olsa çoğalıp kendi kolonilerini oluştururlar...

16. cuma

cuma

İsim:
    merak
    1e 5d sari 1e 3 d mavi prenses olmaz ki alparslan bey ayrıca koloniyi nasıl oluşturucaz

17. veliahht

veliahht

İsim:
    nazif şenol
    Her aile için en az 3 dişi 1 erkek yeterli ama maddi imkan varsa 4/1 hatta 5/1 de olabilir dikkat edilecek en önemli olay kurulum su dinlemiş olmalı çeşme suyunu tavsiye etmem ama dinlemiş se olur neden dersen içine klor vs. koyuluyor buda balıklar için tehlike arzediyor, akvaryumu en az 3 gün balıksız olarak; ısıtıcı iç filtre li olarak çalıştır su döngüsü hazırlansın imkan varsa 1 hafta daha iyi olur ve elinde hazır akvaryum suyundan şu anda içinde balıklarının olduğu akvaryum dan bahsediyorum 2 kilo kadar su koy ki çabuk bakteri oluşsun faydalı bakteri...

18. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Tmm. Anladım da dinlendirilmis su nasıl olucak akvaryumu alicam direk balıkları koyucam

19. veliahht

veliahht

İsim:
    nazif şenol
    1) Aldığın akvaryumu tuzlu su ile yıka hatta 1 gün tuzlu su ile beklet çeşme suyu olur 2) satın aldığın bütün akvaryum malzemelerinde dezenfektan amaçlı bu uygulamayı yap 3) bütün herşeyi kur taş hava ısıtıcı vs. 4) yerden çıkan içilen su varsa onu kullan yoksa bi kaç gün önceden damacanalara doldurup beklettiğin çeşme suyunu akvaryuma koy 5) eski akvaryumunun içinden 2 kilo suyu alıp yeni kurduğun akvaryuma koy 6) bu şekilde bir hatta çalıştır 7) balıklarını gece loş ortamda ekle ki kendilerini aynı akvaryumda hissetsinler... Hepsi bu kadar kolay gelsin...

20. cuma

cuma

İsim:
    merak
    Allah razı olsun cok iyi anlattiniz peki 1e 5d sari 1e 3d mavi prrnses 100*35*45 de yavrularlar demi güzel kardeşim 60 39 43 akvaryum var suan alali 1 ay oldu balıkları kovalasiyolar erkek kovaliyor ama ciflesmio akvaryum kucuk diye düşündüm

Sayfayı Paylaş