1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prenses için yem tavsiyesi...

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde lordnelsono6 tarafından 13 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    İyi günler arkadaşlar.Yakında kuracağım 120 litrelik sarı prenses(4 d/1e) akvaryumu için;
    30 kilo silis kum,Lav kayası
    tetratec ex 700 filitre
    tetratec aps 100 hava motoru
    tetratec ht 300 ısıtıcı
    (Ever anladığınız gibi Tetratec aşığıyım:)) ekipmanlarına sahibim.Bunun yanında, alacağım sarı prensesler için yem arayışına da başladım.Haftada 6 farklı yem kullanmak istiyorum ama elimde şuan tetramin ve kurutulmuş kan kurdu var.Bunlara ek olarak da 4 farklı yem alacağım.Tetramin bitince onun yerine de başka bir çeşit alacağım.Ama diyet listemde sürekli kurutulmuş kan kurdu bulunuacak.Her neyse fazla uzatmayayım.
    Ben yem markaları olarak
    Tetra
    Sera
    NLS düşünüyorum.Bunların haricinde bir yem kullanmayacağım.Bu önerdiğim 3 markadan alabileceğim 4 farklı yem çeşidini söyleyebilir misiniz?Önerdiğiniz yem çeşitlerinden alıp kullanacağım.Tşk...

2. Çağatay

Çağatay

İsim:
    Çağatay Altın
    Tetra Veg ile Tetra Prv 'yi kullanabilirsiniz bunun yanında besleyen çoğu arkadaşım haşlanmış havuç ve ıspanak da vermektedir . Değişik yemler kullanma fikriniz çok güzel balıklarınız böylece değişik proteinleride bünyesine katmış olacaktır...

lordnelsono6 bunu beğendi.
  3. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Öncelikle Çağatay Bey yorumunuz için tşk. ediyorum.İnternette araştırmalarıma göre Nls Cichlid Formula yemini çok metediyorlar.Büyük bir ihtimalle ilk yemi nls teşkil edecek.Geriye 3 adet yem kalıyor.Bunun birini Tetra Vegetable yapmayı düşünüyorum.Geriye 2 adet yem kalıyor.Bu 2 adet olarak ne önerirsiniz?Tabiki alacağım Nls Cichlid Formula ve Tetra vegetableyi göz önünde bulundurarak yorumlarsanız çok memnun olurum.Ayrıca yem bitene kadar sarı prenseslere tetramin vermemde bir sakınca var mı?

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    New Life Spectrum Thera A tavsiye ederim bu yemi haftada 3 kere birer öğün verebilirsiniz.Portalımız'da ömer bey yem ilanına bir göz atın kaliteli ve taze yemleri ve fiyat olarak çok uygun.Siz beslediğiniz balığın türü söylediğinizde size yardımcı olacaktır.

5. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    İsmail Bey bu yemin nls Cichlid Formula ile içerik bakımından bir benzerliği var mı?Yani aynı andan nls cihlid formula ve nlc thera a kullanabilir miyiz?Yani aynı muhteviyata sahipse bu yemler birinin yerine başka muhteviyatta bir yem almak için soruyorum..

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Thera A+ içeriğinde sarımsak özü daha yoğun'dur ve balıklarda bağışıklık sistemini güçlendirip iç parazit oluşumunu engeller.

7. Çağatay

Çağatay

İsim:
    Çağatay Altın
    Tetramin'i kullanmanızda bir sakınca yoktur . Protein ve besin değeri yeteri kadar yüksek, bitkisel ve hayvansal yağlar, yosun, ve bazı vitaminler bulunmakta içiniz rahat olsun.... Diğer yem arayışınıza tavsiyem; Tetra Cichlid Shrimp Sticks %50 civarında karides içermekte ana yemlerden ziyade ara yem olarak kullanmanızda fayda var diye düşünüyorum..

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yemleri eşit şekilde alın yani alacağınız 6 çeşit yemin 3 otçul,3 etçil ağırlıklı olsun.Çünkü sarı prensesler etçil ve otçul 'dur.Sadece etçil yem verdiğinizde balıklarda yağlanmalar olacaktır.Bu yağlanma üreme bölgesinede etki edecektir.Sonuç olarak yağlanma fazla olan dişiler rahat üreyemedikleri için aşırı agresif olacaklardır.

lordnelsono6 ve Çağatay bunu beğendi.
  9. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Şu an aklımda şöyle bir liste var:
    Tetramin(Elimdeki tükenince farklı bir yem edineceğim.)
    Kurutulmuş kan kurdu
    Nls Cichlid Formula
    Nls Thera A
    Tetra Pro Vegetable
    Sera Flora
    Liste nasıl eksik ya da hatalı yönlerini düzeltirseniz sevinirim.Tşk...

Sayfayı Paylaş