1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prenses kusturma

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde sheckeen tarafından 1 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. sheckeen

sheckeen

İsim:
    Seçkin ÜLKER
    selam değerli arkadaşlar. buün sp min yumurta alışının 12. günü fakat hayvan çok yem yemeye başladı 14. günü beklemeden bu akşam kustursam bir sorun olurmu. şuan sanırım ağzında az bir yavru var ve ben onlarıda kaybetmek istemiyorum..cevabınızı bekliyorum iyi balıklar.

2. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Balığınızın ilk yavru alışıysa kusturmayın derim. Çünkü anaç balığınız böylelikle daha fazla tecrübe kazanır ve bir sonraki yavru alışında daha rahat eder.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
  4. sheckeen

sheckeen

İsim:
    Seçkin ÜLKER
    açıkcası daha önce yavru aldımı bılmıyorum ben bu balıkları 2 ay önce aldım zaten 2 ay önce bu hobiye başladım. ilk akvaryumum ve ilk balıklarım. 1 3 oranım var.330 lt baska tur beslemıyorum. bundan 20 gun once en ufak dısım yumurta alldı cok sevındım ama 4. gununde yuttu yumurtaları. ona uzulurken suan ki dişim yumurta aldı ve 12. gunu oldu dedıgım gibi.daha once yavru aldımı almadımı emin değilim daha oncede dedıgım gıbı. zaten ilk yumurta aldıgını bılsem kesınlıkle ellemem hayvanı. 2 aylık olmama ragmen hergun 2 3 saat forumlarda arastırma yapıyorum. hayvanları daha ıyı anlamak onlara zarar vermemek için. ama suan ne yapacagımı sasırdım.hiç tecrubem olmamasına karsın nasıl kusturuldugunu yenı dogana nasıl bakıldıgını defalarca ızledım ve okudum. yanı kendıme güvenıyorum. :) dişim 9. günden itibaren yem yemeye basladı tek tek ama bugun 3 4 tane yem yedi. karnındaki kusak cok belırgın hale geldi cok acıkmıs vayvan belli 10-12 gun daha dayanamayacak gıbı gözüküyor boyle yem yemeye devam ederse ağzındakı yavrularıda yutacaktır. ama eger, 24 lt 2. akvaryumum bos oraya al hiç yemleme yapma derseniz dediğinizi yapıcam yada bu aksam kusturacam.

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Normalde dişi yumurta aldığında yem almaz bazende ufak yemler alır bu doğal bir durum,eğer balığınızın fazla aç kalmasını istemiyorsanız 12 ile 14.günü balığı kusturabilirsiniz.Kustarma işleminde çok dikkat etmelisiniz, ama kendi doğal yolu ile bıraksın derseniz bir önceki mesajım'da bulunan linkler'de bulunan aparatlardan yapın yada ayrı bir akvaryuma alıp bekleyin.

6. sheckeen

sheckeen

İsim:
    Seçkin ÜLKER
    teşekkürler ismail bey. biraz önceki mesajda da yazdıgım gibi her gün arastırıyorum. bu linkleri okumustum..balık tek tek değilde bugun 4 5 yem alınca hemde peş peşe bende kusturmaya karar verdim. bu gün 12. günü gece kusturacam biraz sonra 5 lt lik şişeden bir yavruluk yapmaya baslıcam ve gece olmasını beklicem. bu arada yavrulugun dibine kum ve alttan olmak kaydıyla hava tası eklemelimiyim.

Sayfayı Paylaş