1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenses Kuyruk ve Yüzgeç Sorunu

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde alikido tarafından 18 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. alikido

alikido

İsim:
    Ali KAZAN

Canlı Türleri Sayısı :2
    Akvaryum Ne zaman Kuruldu:18 June 2010
    Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: kaz ciğeri sabah akşam 2 defa
    Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : sp auratus tarafından hırpalandı ve kuyruk ve yüzgeçleri çok hasar görmüş :( su anda ters yüzüyor, ayrı bir yerde tutuyorum. ne yapabilirim ?
    Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: 1 hafta önce % 30 su dğişimi yaptım akvaryumumda 1 yetişkin auratus ve 4 sp vardı 1 gece eve gelmedim ve yem veremedim :( 3 sp auratus tarafından hırpalanıp öldü son sp de bu halde.
    Akvaryumunuzun Ölçüleri: 45*45*100
    Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    hava filtresi c-1300 dolhpin dış filtre

Fotoğraflar

Diğer Sormak İstedikleriniz
    yok

Bu yazı alikido tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: sp kuyruk ve yüzgeç sorunu

Geçmiş olsun öncelikle. Balığın durumu iyi değil, düzelmesi zor. Bu hale getirecek kadar agresif balık veya uyumsuz balıklar bir arada olmamalı. Yazık olmuş. Yapacak fazla bir şey yok, korunaklı ayrı bir yerde bir şans toparlamasını beklemek dışında. Bu halde yem almaya başlarsa belki yaşar diye ümit etmek dışında yapacak yorum yok.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Cevap: sp kuyruk ve yüzgeç sorunu

Herşeye hazırlıklı olmak lazım. Allah'tan ümit kesilmez. :(

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
  5. alikido

alikido

İsim:
    Ali KAZAN
    Cevap: Sarı Prenses Kuyruk ve Yüzgeç Sorunu

ilginiz için teşekkürederim,
    ewet ismail ustam o başlığı 1 sene önce açmıştım, 1 senedir tankın içinde çok fazla sorun olmuyordu, ne zaman yemlemeyi aksatmaya başladım, bir gecede eve gelmedim sonuç benim için kötü bir tecrübe oldu :( . yemlemeyi ufaz toz şeklinde veriyorum. yem yememe gibi bir sorun yok yanlız balıkta kuyruğun tamamı yok yüzgeçleride çok fena hasar almış durumda. eğer tekrar düz yüzme ihtimali yoksa balığı bu işgenceden kurtarmak istiyorum :(

Sayfayı Paylaş