1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prenses ne kadar dayanır?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde methapor tarafından 25 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Arkadaşlar balıkları yazlığa götürcemde burdan orası yaklaşık 1,5 saat , balıklara ne kadar su lazım 5 tane sp götürcem ne kadar suda ne kadar dayanır?

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: Sarı prenses ne kadar dayanır?

Polat Pilli bir hava motoru al. 2-3 Litre su içerisinde götür. Hiç bir sıkıntı olmaz.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  3. methapor

methapor

İsim:
    Polat

18 lt de hava motoru olmadan olurmu yani bildiğimiz damacanada? 5 tanesi?

4. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Balıkları yanında götürüsün hava taşına pompa(şu tansiyon ölçme aletlerinde şişirmek için kullanılandan) bağlayıp pompalarsın böyle bir fikir düşündüm abilerim daha iyi bilir onların fikirlerinide bekle derim..

kerem11 bunu beğendi.
  5. methapor

methapor

İsim:
    Polat

18 lt yetmezmi?

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Polat balıkları götürmeden evvel 2-3 gün aç bırak. Bakkaldan toz şeker poşetlerinden al,balıkları ikişer,üçer poşete koy ve az su çok oksijen olacak şekilde aynı balon şişirmiş gibi ağızlarını sıkıca bağla.Bu şekilde rahatlıkla götürebilirsin. :ay: 1,5-2 saat bir şey değil kovadada rahatlıkla götürebilirsin istersen.Yolda balıkları yoklarsın baktınki su yüzeyine çıkıyorlar suyu elinle çırparak havalandırırsın. Her iki yöntemde olur yani.

7. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Polat,bencede pc damacanada götürebilirsin,1,5 saat çok fazla değil.Ben Ankaradan Van 'a (18-19 saat) yem kovasında 2 damızlık green terör ve 4 damızlık mücevher getirmiştim pilli hava motoru kullanarak.Sende damacanada götür. Damacanayı ilk etapta %30 oranında doldur ve yanında 2,5 lt su bulundur 20 dk.arayla bir bardak su ekle.

8. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Bende damızlık almaya giderken 18 litrelik kapaklı bi kova alıyordum 3/1 veya yarısını su dolduruyordum sonra kapağanı kapıyordum ama yarım saatte bir kapağanı açıp içine oksijen girmesini sağlayıp kapağını kapıyordum.Balıkta oksijen fazla olsun yeterki.Ozaman bişey olmaz zaiyat vermezsin

9. eshquia

eshquia

İsim:
    Ayhan Balbunar

Bence yarıya kadar doldurulmuş damacana kısa süre için uygundur. Yolda sürekli sallanıp suyun yüzeyi dalgalanacağı için oksijen konusunda da sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum. Kendi akvaryumumda oksijen için yüzeyi dalgalandırmam yetiyor.

10. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Yani kısacası 18 lt de 5 sarı prenses 50 dk dayanır ve 5dk bir karıştırsam büyük kaşık gibi bişeyle dayanırmı?

11. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Polat abi pilli hava motoru al ve kova içinde götür.

12. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Polat 20 litrelik kovanın 10 litresi su 10 litresi hava olsun o balıklar 2-3 saat bile dayanır.Al bi kova yarısına su doldur kapağı açık bir şekilde götür sorun olmaz.Ayrıca suyu havalandırmak demek kaşıkla çorba karıştırır gibi karıştırmak değildir hayvancıkları.Bi pet bardakta alırsın yarım saatte bir içinden bardağa su doldurup 30 cm yukarsından boşaltırsın...

cirol bunu beğendi.
  13. gagarin

gagarin

İsim:
    polat DEMİRCAN

Kovada suyun taşma ve dökülme ihtimali olur. Sallanmalardan. Poşet bu yüzden en mantıklısı.

14. methapor

methapor

İsim:
    Polat

kovadan su taşmaz çünkü kova olmıcak :F Damacana olcak :F:F:F:F:F:F:F:F:F

15. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Damacananın ağzından nasıl girecek balıklar :D İttirecek misin ?

alper5959 bunu beğendi.
  16. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

O hataya düşme benim bi tanıdığım bisürü balık öldürdü başka bi ağbime vereyim derken.5 litrelik petin içine parmakla tıkmış hayvanları :D

17. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Damacanının ağzını kescez heralde aşağıdaki fotodaki gibi yok çekiçle sokcaktım :F:F:F

18. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Balıkları geri çıkarmak için pompaya 3 - 4 kere basman yeterlidir :D şaka bir yana kova daha iyi olur gibime geliyor. Kapağı kapat tamam. Bunda devrilmesin diye uğraşmanda gerekiyor.

19. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Yok ben damacanayı kesmeden çekiçle sokup ağzını alçıyla kapatçam hiç bir şey olmaz o zaman taşmazda devrilsede bir şey olmaz. :F:F

20. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Parmakla tıkmış :D :D

Sayfayı Paylaş