1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prenses tankı hakkında soru

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde turgutilbars tarafından 4 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. turgutilbars

turgutilbars

Arkadaşlar merhabalar, benim 200 litrelik bir akvaryumum var. İçinde 40-50 arası irili ufaklı sarı prensesler var. Ayrica 3 tane 8 cm civarında makrakanta, 3 iceman 10-12 cm arası ve 1 tabe 17-18 cm civarında var var. İçinde taşlar var saklanması için. Benim rahatsız olduğum şey bunlar sürekli korkam davranıyor sayıları az demiştim ama ben başka şehirdeyken baya üremişler. Korkaklıkları devam ediyor. Acaba akvaryum 55-60 cm yükseklikte olduğu için mi oluyor diye düşünüyorum alçakta olduğu için. Akvaryum nispetinde karanlıkta bir odada duruyor gündüzleri. Yahu neden böyle oluyor hayret ediyorum.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumun karanlık odada durması, odada da hareket olmaması, akvaryum aydınlatmasının gerçekten göründüğü kadarıyla çok kötü olması olası nedenler. Balıklar zamanla dış hareketlere alışırlar, eve gelip direk oda şığını yakmak, akvaryum ışığını yakmak bu korkalığın ana nedenleri arasında. Say azlığı da yapar ama sende sayı o kadar az değil.

3. turgutilbars

turgutilbars

Hocam gralüx florosan kullanıyorum. Pembe renk. Hangi rengi kullanmalıyım? Aşırı aydınlık olmasının zararı olur mu aydınlık odaya alsam. Bir de lepistes, kılıçkuyruk filan alsam nasıl olur? Onlar da korkak olmaz heralde. Bir de kayaları çıkarsam mı acaba o zaman nasıl olur? Valla içim gidiyor youtube da filan görüyorum rahat rahat dolaşıyor balıklar.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sylvania gün ışığı floresan ve mavi kombine bir aydınlatma çok daha güzel olur. Dekor da zevk meselesi ama biraz o da karışık bir dekor gibi görünüyor. Aşağıdaki tarz taşları taşlardan bu türe daha çok yakışacak bir dekor yapabilirsin. Balıkları aydınlık odaya almak yerine dediğim aydınlatma şeklini uygulayıp düzenli sabah 10-11.00 yanıp akşam 21.00 gibi söndürürsen zamanla bu sorunlar kalkacaktır.

akvaryum-dekoru.jpg

Sayfayı Paylaş