1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prenses ve ıceman

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde pusat1 tarafından 11 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. pusat1

pusat1

İsim:
    Mithat k
    Merhaba arkadaşlar; ben akvaryumculuğa yeni başladım hiç bir bilgim yok. Şuan 65cm bombeli akvaryumum var bir tanıdığımda sarı prenses ve ıceman var 2-3 cm alıp beslemek istiyorum. Ama akvaryum uygun'mu değilmi çözemedim yardımcı olursanız sevnirim.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: sarı prenses ve ıceman

Mithat bey akvaryum'un diğer ölçüleri nelerdir.

3. pusat1

pusat1

İsim:
    Mithat k

65-23-30bombe-37 böyle ölçüleri

4. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Akvaryumunuzun hacimini bulmak için bu linke bakabilirsiniz;
    http://www.akvaryumportali.com/hacim.php

Akvaryumunuzuz hacmi 60.5 litre çıkıyor ve bu onlar için yetersiz bir hacim.Canlı doğuran beslemeniz ve bol bitkili bir akvaryum kurmanız o akvaryumu muhteşem yapabilir.Ama illa bunları besleyeceğim diyorsan en az 120 lt bir akvaryum kurman gerekir ve bol kayalık koyman gerekir.O akvaryumda lepistes-neon gibi vs balıklar besleyebilirsiniz.Ama neon ve lepistesi aynı akvaryuma almanızı önermem.Çünkü lepistesler neonların kuyruklarını yiyeceklerdir.Neonlarda lepisteslerden doğacak yavrularınızı yiyecektir.

5. pusat1

pusat1

İsim:
    Mithat k

bitki akvaryumu derken canlı bitkilimi yani ?

6. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Aynen canlı bitki akvaryumu bununla ilgili çok güzel akvaryumlar yapanlar var.Ben şuan bitkili bir akvaryum kullanmıyorum.Yani fazla bilgim yok diğer kişilerin bitkili akvaryum kuranlar daha bilgili şeyler söylerler.Ama bitki için iyi bir ışıklandırma lazım sanırım.:) Google ye görsellere bitkili akvaryum diye yazarsanız çok güzel akvaryumlar bulabilirsiniz.Ama biraz bitki uğraştırıcı birazda çaba istiyor ama öğrendikten sonra herşey kolay.Ben bile ileride bir bitkili akvaryum kurmayı düşünüyorum.:)

Sayfayı Paylaş