1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.
  2. Toplantımıza hepinizi bekliyoruz! Toplantı yeri ve saati için geleneksel Akvaryum Portalı toplantıları konusunu ziyaret edin . Akıllı olun dedikodu yapacağız :)

Sarı Prenses ve Yunus Balığı Yem

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde TanRulman tarafından 7 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. TanRulman

TanRulman

Ad-Soyad:
    Kemal TANYILDIZ
    Sarı prenses ve yunus balığı yem arayışındayım, akvaryum balık yemi konusunda balık yemi zenginliğine önem vermeye çalışıyorum.

Sarı prenses ve Yunus balığı Beğenilmeyen Yemler

Tropical kurutulmuş su piresi
    Tropical malawi ( yedikleri gibi parçalara bölünmüş vaziyette tükürüyorlar.
    Sera cichled stick.

Sarı prenses ve yunus balığı beğenilen yemler
    Sera granured
    Sera kan kurdu
    Sera flora
    Sera spirulina
    Nls cichled
    Tetra discus

Bu iki yem ilk bağladığımda akvaryumcu vermişti, karma cichlid akvaryumum vardı. O zaman tüketiliyordu. 1 aydır 2 türe döndüm sarı prenses ve yunus. bu iki yemi yiyorlardı artık yemiyorlar. bilgisi olan var mı ?

Tropical cichlid carnivore
    Tropical cichlid omnıvore

Son olarak... yem verme sürecim. iki yada üç öğün veriyorum yem. Sabah ne veriyorsam akşam da aynısı veriyorum. her gün bir yemi veriyorum. arada bir marul brokoli ve bezelye haşlanmış olarak vermeye çalışıyorum. Beğendikleri yemler de yanlışım var mı vermemem gereken?

Ya da onun yerine şunu kullansan daha iyi olur diyebileceğiniz bir çok marka ve bir o kadar da çeşit var. bazen içinden çıkamıyorum. yardım istiyorum. kullandığım yemleri de sabit olmasını istiyorum.
  2. Alparslan

Alparslan

Ad-Soyad:
    Alparslan İşken
    Tetra Diskus diyorum...:)
  3. TanRulman

TanRulman

Ad-Soyad:
    Kemal TANYILDIZ
    İptal mi edeyim bu yemi Alparslan?
  4. Alparslan

Alparslan

Ad-Soyad:
    Alparslan İşken
    Evet iptal et yerlerse ara sıra dene...:)
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO Editör Üye

Ad-Soyad:
    Temel Sert
    Sera flora güzel yemdir bence kullanmaya devam et, Tetra bits kullanman iyi olur. Sera kril çok besleyici ve balıkların renkleri üzerinde etkisi olan yemlerden biridir, sarı prenses balıklarını hafif turuncuya çevirebilir. 1 aylık olmayan yavrulara çok çok az verilmeli çok güçlüdür. Spectrum thera A elinin altında bulunursa çok zengin bir diyet olur. Bunun dışında karides eti verebilirsin arada. Daha geniş bir besin uygulamak istersen Akvaryum Balıkları Yem Alternatifleri konusundan fikir alabilirsin.
    TanRulman bunu beğendi.
  6. TanRulman

TanRulman

Ad-Soyad:
    Kemal TANYILDIZ
    Valla bazen yedikleride oldu yemedikleride oldu.. Tamam dikkate alicam sagol
    Alparslan bunu beğendi.
  7. TanRulman

TanRulman

Ad-Soyad:
    Kemal TANYILDIZ
    Temel bey nasılsınız. iyi geceler. bana Tetra bits kullanman iyi olur. demiştiniz tam olarak bunun ismini nedir. yazabilirmisiniz ?_
  8. TanRulman

TanRulman

Ad-Soyad:
    Kemal TANYILDIZ
    New life spectrum cichlid formula
    Sera Flora
    Sera Granumeat ( bundada biraz sıkıntı olabiliyor)
    sera spirulina
    sera kan kurdu
    (sadece bu yemleri yiyorlar) buraya takviye yapmamı önerirmisiniz yada iptal etmem gereken varmı.

tropical flora
    sera stick
    tropical carnivore
    tropical omnivore
    tetra bits diskus
    (Bu yemleri yemiyorlar elimde kaldı. bunları da ne yapabilirim)
    ( istiyen olursa elden verebilirim herhangi bir ücret istemiyorum tamamıyla paylaşım olsun. son kullanma tarihleri en az 2014.)

evet arkadaşlar biraz yardımcı olurmusunuz

Saygılarımla
  9. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Ad-Soyad:
    Murat Sarıoğlu
    Kemal bey ben yardımcı olıyım temel abi yoğunlukdan dolayı konuyu kaçırmış sanırım. Kullandığınız yemler kalitei güzel yemler balıklarınızda yiyiyosa sorun yok, kan kurdunu ödül amaçlı haftada bir yada iki kere verin bunun dışına çıkmayın. Beslediğiniz balıkların ikisi de hem etcil hem otcul dur, yani hem protein ağırlıklı hemde bitkisel ağırlıklı beslenmesi gerekir.
    hikari cichlid gold - protein ağırlıklı
    dainichi cichlid color supreme - bitkisel içerikle zengin ayrıca protein içerir.
    dainichi cichlid ultima krill - hem etcil hem otcul balıklar için bence mükemmel yemdir.
    gemma pro red -ham protein:%40-%45 omega one organix® green flakes- kalitesi tartısılmaz:) omega one organix® super colour pellets - balıkların rengini ortaya çıkarmak için kaliteli bir yem:). .

Not: Vermek istediğiniz yemleri foruma hediyeniz konu başlığında yeni bir konu açarsanız ihtiyacı olan bir arkadaş çıkı cakdır sağlıklı balıklar saygılar sunarım..
    Foruma Hediyeleriniz | Akvaryum Bilgi Portalı ve Forumu
    TanRulman ve Alparslan bunu beğendi.
  10. TanRulman

TanRulman

Ad-Soyad:
    Kemal TANYILDIZ
    Murat arkadaş gerçekten sağol. Temel üstad ona ayrıca teşekkkür ediyorum herzaman Yardımcı olmaya çalışıyor. Tabikide sizlerde.
    ZeRo-x7 bunu beğendi.
  11. TanRulman

TanRulman

Ad-Soyad:
    Kemal TANYILDIZ
  12. kayabc

kayabc

Ad-Soyad:
    Kadir ÜNLÜ
    Ciklet balığında ben new life spectrum ve tetra pro vegatable diyorum tetra pro hem etçil hemde otçul balıkların severek tükkettiği kaliteli yemlerdir.Ayrıca tül vatozlarımında favori yemi tetra pro vegetable saygılar

Sayfayı Paylaş