1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenses ve Yunus Balıkları Hakkında

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde leonidass tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. leonidass

leonidass

İsim:
    yasin kazan
    Merhaba;

250lt tankım var iç filitre dış filtre mevcut daha yeni başladım ve karma yaptım. 4 sarı prenses, 2 ahli, 2 yunus, 2 arvatos, 2 Challenger, 3-4 cm boyundalar. İlerde ne gibi sonuçlar beni bekliyor ?

Yem tercihi ne olmalıdır ? Çok mu huzursuzluk yaratır balıklar arasında ?

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bilmiyorum türlerinizin uyumunu ama tek türde sürekli rahatlık vardır karma akvaryumlar bana cazip gelemiyor pek. resim koymanız daha sağlıklı bir yaklaşım olacaktır çünkü bunlarda baskın erkekler kendilerine yuva yapacaklar o yüzden yuva alanınınz fazla ise sorun olacağını sanmam saklanmaları gerekli.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Challenger Malawi türleri içinde olmamış. İlerde çok hızlı hareketleri ile özellikle yem zamanlarında çok fazla stres yaratırlar diğer balıklara. Hatta gelişemeyen kendi türü dahil olmak üzere malawi türlerini de yerler.

Sarı prensesler hariç diğer türlerin yavru olmaları ve 2.şer adet olmaları belirsizliktir cinsiyet olarak. Burada da bir belirsizlik olacak. 2 dişi 1 erkek olarak cinsiyetleri anlaşılıyorsa olmalı, anlayamıyorsanız fazla sayılarda yavru alıp ilerde ayrım yapmak gerekir.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  4. leonidass

leonidass

İsim:
    yasin kazan
    Bu kadar karmada yavru alma şansım nedir ? Bir de ne tür yem kullanmalıyım ?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tetra bits, Sera floran, Spectrum yem olabilir.

O türler arasında olmaması gereken Challengerlar için ise yine aynı yemler yanında karides, hafif haşlanmış dana çiğeri, tavuk çiğeri olabilir.

Yavru şartlara bağlı olarak olabilir elbette. Bu konularda kesin birşey yazılamaz. Cinsiyetleri belli değil henüz.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Maaşlallah akvaryum tam bir cümbüş olmuş.:) Yasin kardeşim,Temel hocamın yorumuna ilavetenn bende ekleyeyim,akvaryumlarda kendisinden başka mavi bir balığı görmeye tahamülü olmayan ahli ile yunuslar arasında büyüdüklerinde sorun çıkabilir. Erkek ahli yunus erkeğini bastırırsa yunus dişileriylede çiftleşebilir. Yerinde olsam yunuslarla ahliyi bir tankta beslemezdim.;)

7. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Bende Auratus hakkında bikaç şey söyleyeyim oldukça sert bir balık erkek akvaryumdaki baskınlığını kurarsa etrafta çarpmadığı balık bırakmaz. Yasin akvaryumda huzur görmek istiyorsan tür seçimini balıkların rengine şekline göre değil uyumuna göre düzenlemelisin aksi durumlarda akvaryumda birbirine vuran huzursuz stresli bir balık tablosu ortaya çıkar bu da üreme için olumsuz bir durumdur.

Sayfayı Paylaş