1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prenses ve zebra birlikte yaşar mı (lütfen yardım edin)

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde enescan58 tarafından 26 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. enescan58

enescan58

İsim:
    enescan sağlam
    Merhaba ben sarı prenseslerimin yanına zebra child alıcam. Amerikan zebra sarı prenses ile yaşar mı deneyimli tecrübeli ve beslemiş arkadaşlara soruyorum Allah razıolsun.

2. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Cevap: sarı prenses ve zebra birlikte yaşar mı (lütfen yardım edin)

Zebra kavgacı bir balıktır ... Normalde sarı prenses ile yaşamaz!

3. yusta1907

yusta1907

İsim:
    Yunus Emre Usta

Kaç sarı prenses var?

4. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Yaşar ama şöyle bir durum var ne kadar yaşar zebra balıkları fazlasıyla akvaryum içinde çatışma çıkarabilecek balıklardır en mantıklısı ayırmaktır...

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Zebralar arkadaşlarında dediği gibi agresif bir balıktır. Sarı prenseslerde oldukça kurnaz balıklardır. Kolay kolay zebralarla dalaşa girmez ama zebraların üreme dönemlerinde ise zebraların hışmından kendini koruyamayacaktır.Yani bu iki türü birlikte beslememenizi öneririm. Bu arada akvaryum kaç litre ? Dekor vs konusunda bilgi verirmisiniz ?

6. cagdas.

cagdas.

İsim:
    Çağdaş Gelen

Bencede eskiden zebra beslemiş biri olarak saldırgan balıklardır.Ayırmanız en iyisi olacaktır. :F :F :F

7. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Yaşar ama zebra ların çabuk üredikleri ve bu dönemlerde daha fazla ağresifleştikleri göz önünde bulundurulursa sarı prenseslerinize ciddi zararlar verebilirler.Bence ayırmak en mantıklısı.

8. sinek7

sinek7

İsim:
    gürhan güneş

sizin açınızdan keyifli bir seyir,zebralar açısından sağlıklı,mutlu bir hayat yaşamanın tek bir yolu var bana kalırsa,eş tutmuş bir çift zebra 60 70 lt bir akvaryumda tek başına beslenmelidir.Tüm karakteristlik özelliklerini gösterecek,sık sık yavrulayacak ve yavrularını büyütebileceklerdir bu yolla.şuan hala bir çift zebramın olma sebebi onların en beğendiğim özelliği olan ebebeynlik dürtüleridir.hırçınlığıyla anılan bu balığın asıl sorunu ürkekliktir bence.sahibine akvaryumuna alışma süresi diğer balıklara nazaran daha uzundur.kendilerine ait akvaryumu olan bir çift zebra beslerseniz,onlar hakkında yapılan tüm yorumların sebebinin karma akvaryumlardan,kendi türü de olsa fazla balık sayısından kaynaklandığını hemen anlarsınız.

reis bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş