1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prenses yaraları

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde B_rgen tarafından 28 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. B_rgen

B_rgen

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Bora
    Merhaba arkadaslar. Yetiskin erkek sari prenses iki gundur yem almiyor ve su yuzeyinde duruyor, yuzgeclerinde ayrilmalar vardi, biraz beklemek istedim ancak bu gun govdesinde ve yuzgec uclarinda yaralar oldugunu farkettim, halsiz duruyor oyle ki kepceyle almama bile tepkisiz kaldi. Acil olarak ne yapabilirim, fazla dayanacagini sanmiyorum.

[​IMG][​IMG][​IMG]

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kaya tuzu da denene blir ama durum bayağı kötü en iyisi ilaç abi...

3. B_rgen

B_rgen

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Bora
    İlac ancak yarin alabilirim. Kaya tuzunu banyo seklindemi yapayim karantina akvaryumunda yavrular var suan baska bir yerde uygulasam olur mu?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Başka yerde uygulana bilinir suyu akvaryumdan olsun ısı ve hava da ayarlandı mı tamamdır abi...

B_rgen bunu beğendi.
  5. B_rgen

B_rgen

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Bora
    Tesekkur ederim hemen uyguluyorum

6. B_rgen

B_rgen

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Bora
    Akvaryumcularda baktopur bulamadim internet siparisi ile gelmesi uzun surecek.Flagly etkili olurmu bu hastaliga elimde 2 adet mevcut

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Daha çok iç parazit için iyi.
    Bu ilaç her zaman işe yarar, kullanımı ise 100 lt ye 1 tablet 3 gün atılır 4.gün dip çekimi yapılır.

8. oktay özcan

oktay özcan

Yer:
    edirne keşan
    İsim:
    oktay özcan
    Kaya tuzunu normalden biraz daha fazla koy ve (bir kap içinde de olur 2 -4 dakika kadar ) süresi balık bayılma durumuna geliyor kısmı olarak bunu gözlemleyince çıkarıp akvaryumdan aldığının diğer bir kabın içine at hemen balığın mukozasını yakıyor baygınlığı ondan ve yaralarına da iyi geliyor. ben 1 balığımı daha önce öyle kurtardım günde en fazla 3 sefer uygula fazla olmasın zaman aralıkları ile yap derim*

* çok ağır yaraları olduğunu söylediğin için en fazla 2 sefer yap sabah akşam gibi

umarım yardımcı olur

Alparslan ve B_rgen bunu beğendi.
  9. B_rgen

B_rgen

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Bora
    Yardimlarimlariniz icin tesekkur ederim.Oktay bey dun aksam dediginiz sekilde kaya tuzu ile banyo yaptirdim bugunde baktopur siparisi verdim yarin elimde olacak.Ancak yarina kadar kaya tuzu ile devammi etmeli yoksa bir seferlik Flagyl banyosu yaptirsammi tereddut ettim.Calistigim icin sadece aksamlari uygulayabiliyorum.

oktay özcan bunu beğendi.
  10. oktay özcan

oktay özcan

Yer:
    edirne keşan
    İsim:
    oktay özcan
    Hiç önemli değil tüm balıklar benim çocuklarım gibi seviyorum elimden gelirse neden yardım edilmesin..
    Flagyl hiç kullanmadım hakkında bilgim yok bilgisi olan arkadaşlarım yazsın lütfen.

Kaya tuzu ile banyoya devam edin ve sürekli geceden geceye yara durumlarını gözlemleyin iyiye gidiyorsa sorun yok, yerinde duruyorsa farklı bir işleme geçmek en mantıklısı. bir kaç gün devam edin.

Flagyl ile bilgili arkadaşlar da yazsın lütfen benim bilgilerim kısıtlı

Flagyl biraz araştırdım iç parazit için bir ilaç eğer iç parazitsel bir durum var ise kullanılabilir. ama yinede bilgili olanlar öneride bulunsun

B_rgen bunu beğendi.
  11. B_rgen

B_rgen

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Bora
    Tamamdir tuz banyosuna devam ediyorum sonuclarini paylasirim ona gore ilerleriz.

oktay özcan bunu beğendi.
  12. oktay özcan

oktay özcan

Yer:
    edirne keşan
    İsim:
    oktay özcan
    Sabırsızlıkla bekliyoruz. Allah yardımcınız olsun

B_rgen bunu beğendi.
  13. B_rgen

B_rgen

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Bora
    Eve geldigimde bir kayanin olugunda ters sekilde dururken buldum can cekisiyordu maalesef fazla dayanmadi kaybettim.Yakin zamanda bir baligim daha bu sekilde olmustu tabi o zamam bu forumu bilmiyordum.Birdahaki sefere baktopur ile erken mudahale edicem insallah sayenizde.Yardimlariniz icin tekrar tesekkur ederim.

Sayfayı Paylaş