1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prenses yardımm

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde inventor tarafından 14 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. inventor

inventor

İsim:
    hüseyin konar
    50 litre akvaryumda 6 tane sarı prensesim var ve daha önceden zebralarla beraber yaşıyolardı. Zebraları arkadaşıma hediye ettim ve sadece sarı prensesleri bıraktım ve şimdi sarı prensesler çok çekimser davranıyolar. Hep bir köşede saklanıyolar onları normale döndürmem için ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz çok sevinirim.....

2. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Cevap: sarı prenses yardımm

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.50 lt bir akvaryumda sarı prenses beslemeniz onları strese sokar ve sonradan ölüme yol açar.Sarı prensesler saklanmayı seven balıklardır bunu gidertmek için yanına sürekli gezen,saklanmayan,hareketli bir balık bu sorunu çözebilir.Fakat ne kadar bu sorunu çözsenizde.Akvaryumun litresi onlara göre uygun değil.Onları doğal ortamlarından koparıp getiriyorlar akvaryumculara.Bizlerin onları doğal ortamlarındaymış gibi hissetirmemiz gerekir ve sarı prensesler için en az 120 lt lik bir akvaryum kurmanız gerekir ve bol kayalık alan bulundurmanız gereklidir.Çünkü az önce söylediğim gibi sarı prensesler kayalık ortamları severler ve zaten doğal ortamlarında da kayalık bölgelerde yaşıyorlar.Sarı prenses beslemekten vazgeçip canlıdoğuran türlerine bakmanız daha doğru olacak çünkü onlar için 50 lt bir cennet fakat sarı prensesler için bir hapis hayatı gibi ve bu yüzden zaten strese giriyorlar ve sonuçta ölüm oluyor.Ya akvaryum kurmanız gerekir en az 120 lt yada canlı doğuran beslemeniz gerekir.Bu aslında bir çok hobicinin başlarken yaptığı hatalardan birisidir diye biliyorum çünkü ben de bu hatayı yaptım. 70 lt akvaryuma sarı prenses aldım ve sonucu söylememe gerek yok sanırım.

3. inventor

inventor

İsim:
    hüseyin konar

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Yaklaşık 7 ay oldu sarı prensesler bende ve baya alıştım onlara, sizinde dediğiniz gibi bu durumda en iyisi akvaryumu büyütmek olur ... Tekrar çok teşekkür ederim.

4. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Rica ederim.Balıkların 7 aydır sizde durması ilginç bende 70lt de 4 ay durdular. :)

Sayfayı Paylaş