1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prenses YARDIM...

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde selomanya4 tarafından 21 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. selomanya4

selomanya4

İsim:
    SELMANİ PALTACI
    Balıklarım o balıkcıların kalabalık akvaryumlarında oldugu gibi kıvıl kıvıl hareketli değil cok sakinler cogu zaman yüzmüyorlar bile.Ben en az 5 aydır balık besliyorum ve sürekli budurum seyr ediyor sadece sabah yem saatinde cok hareketli oluyorlar günün geriye kalan kısmını hep dipde geçiyorlar .!!!

<<<<80 LT 1e-3d sarı p. 1e 1d zebra (dahayeni aldım zebları) dolphin c-500 dıs filitre ve ısıtıcı>>>

Baska forumlardan bi sey cıkmıyor insallah burdan cıkar

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Sarı prenses YARDIM...

Selman bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Öncelike 80 litrede sp gibi cıchlıdları beslemeyle hata yapmışsınız bunu belirtmek isterim.İkinci hatanız ise zaten bu balıklar için yetersiz bir hacimdeki akvaryuma sp lerin yanına zebra almayla hata yapmışsınız. Şimdi bu durumda balıklardan çok haraketli olmasını bekliyorsunuz. Sizi 2 m2 lik bir odaya soksalar burda 200 mt kır koşusu yapabilirmisiniz? O hacimdeki bir akvaryumda bu balıkları sağlıklı bir şekilde besleyemezsiniz maalesef.Bugün durgunluk,yarın hastalık,öbür gün ölümler başlayacaktır.

alper5959 bunu beğendi.
  3. selomanya4

selomanya4

İsim:
    SELMANİ PALTACI

Sağolun çok yardımcı oldunuz ne yapmam gerektiğini cok iyi anladım.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Rica ederim. Umarım ne yapmanız gerektiğini tam olarak anlamışsınızdır.

Ya akvaryumu büyüteceksiniz yada o akvaryuma uygun türlere yöneleceksiniz. Aksi takdirde ne siz,nede balıklarınız keyifli olmayacaktır.saygılar:gif

5. selomanya4

selomanya4

İsim:
    SELMANİ PALTACI

Peki canlı doguran gecsem ve de bitki yapsam nasıl olur?

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

İşte o güzel olur.

Güzel bir bitkili ve tetra türleri yada lepistes akvaryumu kurabilirsin.

7. cihan

cihan

İsim:
    cihan yalın

Merhaba bende arkadaşlara katılıyorum lepistes yapabilirsin iyi olur.

8. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Molly de olabilir.

9. 19kerem84

19kerem84

İsim:
    Kerem Akbal

Lepistes, Molly, Plati olabilir. Hatta bitkili bir akvaryum kurarak görsel zevki de arttırabilirsiniz.

İyi balıklar.

10. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Bencede akvaryumun boyutu yetersiz sen en iyisi akvaryumda canlı doğuran besle.

11. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Selmani bey öncelikle şunu sorayım ısıtıcınız varmı ve kaç derecede ? benim 450 lt lik akvaryumumda 200 watt lık ısıtıcı var haliyle tam yetmiyor soğuk havalarda 30 dereceye getirdiğim dereceyle suyun ısısı anca 26 derece olabiliyor.Ne yazık ki geçenlerde havalar birkaç gün iyi gitti havaya aldandım ve dereceyi 26 ya indirdim.baktım balıklar 2-3 gündür ne yüzüolar ne bişey hep taşlarda saklanıyorlar.karınları acıktığında bile cama tıklatıyorum öyle toplayabiliyordum.Ama bu akşam akvaryumumun cansızlığına bakarken birden zınk die kafamda ampül yandı :F Hemen parmağamı suya soltum baktım su buz gibi olmuş gittim şohbenden 2 kova sıcak su aldım ve dereceyi 30 a getirdim ve suyu anca ılıtabildim.şuanda akvaryumumda eskisi kadar neşeli yüzüyolar.amma üzüldüm he kafasızlığıma hayvanlara da eziyet çektirmişim :(

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Alper ani ısı değişimleri tehlikelidir.Suyu bu şekilde ani şekilde ısıtman doğru olmamış ama bir sorunda çıkmamışsa bunu şansına bağla. :stop:

13. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Bende moli balığını beslemeni öneriyorum.Güzel balıklar gerçekten.Akvaryumuda bitkilersiniz müthiş bir akvaryumunuz olur. :)Bende özeniyorum bitkilere aslında bir ara kurmayı düşünüyorum bitkili bir akvaryum. :)

Sayfayı Paylaş