1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prenses yavruları ve ışık

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde hasanaytekin tarafından 5 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Daha önceki yavru tecrübelerimin ilkinde anneyi ağzına yumurta aldıktan 10 - 12 gün sonra ayrı bir yavru tankına aktardım, anne yavruları kendisi saldı, bakımını yapamadım ve 5 adet yavruyu kaybettim. 2. yumurta alışında tanktan ayırmadım, tankın içinde kalan 3 adet yavru aldım ve 1 cm boyuna ulaştılar kendi kendilerine. Şimdi ise dün 17. gün anneyi kusturdum ve 14 adet yavru aldım. 2'si bel kırığı olabilir, diğerleri sağlam, az biraz keseleri var. Fakat bu seferkinde ana tanktan ayırmadan tül bir yavruluk içine koydum.

Şimdi sorum şu; yavruluk ön ve sol cama yapışık şekilde, tam floresan'ın altında. Günde 2 saat aralık ile toplam 6 saat yanıyor. Yavrulara bir zararı olur mu? Yavruluğun olduğu kısımdaki floresan camını kapatmalı mıyım?

2. seyyaHH

seyyaHH

Yer:
    Ankara
    İsim:
    KÖKSAL YILDIRIM
    Bende genelde yavrularımı 5 lt pet içerisinde senin tarifine yakın şekilde büyüttüm ve bi sorunla karşılaşmadım. için rahat olsun hiçbir sorun yaşamazsın.

3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Yavruların tümü serbest yüzüşe geçti. Bir sorun görünmüyor şuanda. Teşekkürler.

4. seyyaHH

seyyaHH

Yer:
    Ankara
    İsim:
    KÖKSAL YILDIRIM
    Güle güle büyütmeniz dileklerimle.saygılar :gif

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Hasan kardeşim yakmış olduğun süre ile bir sıkıntı olmaz,balıklar için su değerleri ne kadar önemli ise ışığında bir o kadar katkısı vardır gelişimleri için,yinede gözlemlersin balıkları aşırı ışıkta tepki veriyorlarsa ışığı azaltabilirsin

Sayfayı Paylaş