1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prenses yavruları

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde hasanaytekin tarafından 3 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Ana akvaryumda yavrulukta duran 1 aylık ve 1 cm'lik 11 adet sarı prenses yavrularımın yanına Cumartesi 16. günü olacak anneden aldığım yavruları eklesem sorun olur mu?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hasan,16.cı günü derken yeni yavrular 16 günlükmü ? Yani önceki yavrularla arlarında 2 haftamı var ?

3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Evet Olcay abi. Tarihi tam hatırlayamıyorum ama diğer yavrular ile 2 en fazla 3 hafta fark var. Ağzı yumurtalı dişi 23 Aralık'ta yumurta aldı. Bu ayın 8'inde 16. gün olacak.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    2 -3 haftalık farktan birşey olmaz ama yavrular keselerinden yeni kurtulduğunda,yani yeni doğduğunda doğar doğmaz diğerlerinin arasına koymamak gerekir. Yavrular 1 hafta ayrı bir yavrulukta tutulup biraz kendilerini toparlamalarını beklersen iyi olur. Sonrasında diğerlerinin arasına koyabilirsin.

5. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Tamamdır Olcay abi, teşekkürler. Sana kaç gündür ulaşmaya çalışıyorum. Hafta sonu yanına gelecektim site için. Msn'den yazdım bir kaç kere. Ne zaman müsaitsin?

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hasan elimde 12 m2 alikobant bir tabela vardı. Geceli gündüzlü çalışıp müşterinin açılışına yetiştirdik çok şükür. O yüzden geçen hafta soluk bile alacak zamanım yoktu ama bu hafta iş yok elimde. Bu hafta herzaman müsaitim. Buraya gelecektin madem tel açsaydın keşke. Msn ye yada nete girecek hiç vaktim olmamıştı.

7. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Bana kartvizit verdiğini unutmuştum Olcay abi. Tamamdır, bu hafta görüşürüz gibi geliyor bana.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Beklerim herzaman Hasan. :em:

9. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Arkadaşlar bende 2 tane damızlık sarı prenses aldım erkek 8 9 cm civarı dişi de 7 cm civarı bunları dün aldım .Sabah staja gittm akşam geldim bi baktım süs kaplumbağanın arkasını kazmışlar .Yardımcı olurmusunuz bunlar eş tuttularmı veya niye kumu kazıyorlar.

Yardımlarınızı bekliyorum.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Kerem sarı prensesler melek,discus vs balıklar gibi eş tutmazlar. Kumu muhtemelen erkek sp çiftleşme alanı hazırlamak için kazıyordur. Ve bu durum normaldir.Ancak akvaryumunda tek dişi varsa erkek onu epey bir hırpalayacaktır. Mümkünse akvaryum hacmine bağlı olarak dişi sayını arttırman lazım.

11. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Olcay abi kumu dişi kazıyor genelde ama erkektede ağız kısımlarında çok az bi siyahlık oluştu . Dişi alacağım bir tane daha akvaryum hacmim küçük .Bende baya sevinmiştim çiftleşme evresimi diye.

Teşekkürler yorum için .

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    İstersen ayrı bir konu aç Kerem? Akvaryumun hacmi,içindeki canlılar,dekor hakkında bilgileri yaz ve resim ekle. Konu üzerinden daha iyi yorumlar,yardımlar yaparız.;)

Sayfayı Paylaş