1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenses Yem Konusunda Yardım

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde Erman_GÜNDOĞDU tarafından 24 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Benim 10 tane 2-3 cm boylarında sarı prensesim var. Günde kaç kere ve ne kadar yem atmalıyım ?

Bilgi lütfen...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklar henüz yavru sayılır. Bu yüzden az porsiyonlar halinde fazla sayıda beslemek en güzeli. Örnek olarak günde 5-6 kez yemlenmeleri iyi olur. Ergenliğe yaklaşırken günde 2 veya 3 kez yemlenebilirler.

Tetra bits, Spectrum Thera, Bitkisel yem Ssra flora verilebilir. Ara sıra haşlanmamış bezelyeyi zarını temizleyerek verebilirsiniz.

seyyaHH bunu beğendi.
  3. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    ne kadar

Peki 10 tane sarı prenses için her seferinde ölçü olarak ne kadar vermem lazım onu öğrenebilir miyim ? ilk defa balık bakıyorum balıklarıma bısey olsun ıstemyorum yardım.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Elbette en güzelini yapıyorsunuz. Araştırmak ve bilgi edinmek sorun yaşamanızı engeller veya en aza indirir. Balıklara her periyotta verilecek yem miktarı konusunda aslında kesin bir ölçü yoktur çünkü sizin balıklar yavrudur ve geliştikçe miktarda değişmek zorundadır. Fakat şu andaki sayı ve boyutlar için önerim tam tıka basa dolu olmayan bir yemek kaşığı kadar diyebilirim. Bilimsel tabir ise yem havada bitecek kadar verilir ve balıklar hızlı tüketiyorsa biraz daha verilir. Kısaca az çok gözlem meselesi. Aşırı yem vermekten de kaçınmanız iyi olur.

5. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    10 adet yavruya 3 defa vericeksen yarım çay kaşığı.2defa yem vereceksen bir çay kaşığı ver derim.Ama bunu senin ayarlaman lazım.

6. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Cevap yazan herkese teşekkür ederim. Bir yemek kaşığı derken bir gün için mi yarım cay kaşığı 3 defa ya da ceyrek 4-5 kez uyguluyorum şuan. Bir de şuan bir hafta oldu akvaryumu kuralı suyunu her hafta kaçta kaç oranında yenilemem daha uygun olur bilgilendirir misiniz?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bir yemek kaşığı bir öğün için ancak belirttiğim gibi kaşık dolusu yemden söz etmiyoruz. Kullandığınız yeme göre değişicek durumlar bunlar. Pul yem ise yemek kaşığı yetmeyebilir bile ama küçük taneli yemler kullanırsanız kaşığın oval kısmını baz alabilirsiniz.

Siz en güzeli yere düşmeden havada bitirecekleri kadar yem verin balıklara. Zaten zaman içerisinde ne kadar tükettiklerini anlarsınız. Doyan sarı prensesler akvaryumun bir kenarına çekilirler.

Sayfayı Paylaş