1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenses

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde aSalet tarafından 4 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. aSalet

aSalet

İsim:
    Gözde Koç
    Merhaba Arkadaşlar
    Benim Sarı Prenseslerim var. Boyları 4 tane 3 cm, 2 tane 6 cm, 1 tane 8 cm civarında. Büyük Olanın Erkek Olduğunu Biliyorum. 6 cm balıklarımında dişi olduğundan eminim. Akvaryuma 1 tane 7 cm dişi almak istiyorum.Akvaryum 250 Lt'lik Sizinde görüşlerinizi almak istiyorum teşekkürler :)

Ayrıyetten Büyük Balıklarım Küçük Balıklarıma Zarar Verme Olasılığı Var mı ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Sarı Prenses

Hoşgeldin öncelikle.

Bence dengesiz boylarda balıklar ekleyerek yapıyı bilinmez hale getirmemelisin. Eş tutmaları veya üremelerin için yaşların, boyutların dengeli olması gerekir. Eğer almayı düşündüğün daha büyük balık akvaryumdaki diğer büyük olanla çiftleşirse diğer sakinler olan küçük Sarı prenses balıklarının bundan zarar görmesi düşük ihtimal değil. Erkek balık hepsini bir yere kilitleyebilir. Daha dengeli bir koloni oluşturman iyi olur.

3. aSalet

aSalet

İsim:
    Gözde Koç
    Hoşbuldum Teşekkür Ederim

Küçük Balıklarımı Vermek İstemiyorum.O Zaman Ya Yine 3cm Balık Alcam Yada Hiç Almıycam Durum Bunu Gösteriyor

3 cm balık mı 6 cm balık mı alıyım ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bana sorarsan 3 cm alman en ideal olandır. Çünkü bir arada büyüyen koloni hiyerarşi düzenini kendi kurar. Fakat senin düşüncende sen kurmaya çalışıyorsun ve akvaryuma bariz avantajlı olacak balık boyutları ekleyip süreci baltalıyorsun. Küçük olarak alınan ve kendin iyi bakacağın balıklardan çok daha sağlıklı yavrular almak mümkündür. Unutmamak gerek, yavru balık sayısına kimse bakmaz, yavruların sınıfına bakar.;)

5. aSalet

aSalet

İsim:
    Gözde Koç

Hımm Tşkler Abi.Sadece Sabır O Zaman :)

6. emin123

emin123

İsim:
    emin gençay

Bence dengesiz boylarda balıklar ekleyerek yapıyı bilinmez hale getirmemelisin. Eş tutmaları veya üremelerin için yaşların, boyutların dengeli olması gerekir. Eğer almayı düşündüğün daha büyük balık akvaryumdaki diğer büyük olanla çiftleşirse diğer sakinler olan küçük Sarı prenses balıklarının bundan zarar görmesi düşük ihtimal değil. Erkek balık hepsini bir yere kilitleyebilir. Daha dengeli bir koloni oluşturman iyi olur. Beğendiyseniz Tıklayın... Cevapla Alıntı ile Cevapla Blogda Yayınla
    --------------------------------------------------------------------------------
    Bugün, 19:41 #3 aSalet
    Profil bilgileri
    Tüm Mesajlarını Göster
    Özel Mesaj
    Blog Başlıklarına Bak
    Makaleleri Göster
    Tanıdıklara Ekle
    Yeni Üye

--------------------------------------------------------------------------------
    Üye Tarihi 04-02-12
    İsim Gözde Koç
    Yer Rize
    Mesaj 6
    Hoşbuldum Teşekkür Ederim

Küçük Balıklarımı Vermek İstemiyorum.O Zaman Ya Yine 3cm Balık Alcam Yada Hiç Almıycam Durum Bunu Gösteriyor

3 cm balık mı 6 cm balık mı alıyım ? Beğendiyseniz Tıklayın... Cevapla Alıntı ile Cevapla Blogda Yayınla
    Bugün, 21:01 #4 YIKIKTEMO
    Profil bilgileri
    Tüm Mesajlarını Göster
    Özel Mesaj
    Blog Başlıklarına Bak
    Sitesine Git
    Makaleleri Göster
    Tanıdıklara Ekle

Akvaryum Portalı

Üye Tarihi 29-09-08
    İsim Temel Sert
    Yer Kartal, Turkey
    Yaş 42
    Mesaj 17,790
    Blog Başlıkları5 Cevap: Sarı Prenses
    Bana sorarsan 3 cm alman en ideal olandır. Çünkü bir arada büyüyen koloni hiyerarşi düzenini kendi kurar. Fakat senin düşüncende sen kurmaya çalışıyorsun ve akvaryuma bariz avantajlı olacak balık boyutları ekleyip süreci baltalıyorsun. Küçük olarak alınan ve kendin iyi bakacağın balıklardan çok daha sağlıklı yavrular almak mümkündür. Unutmamak gerek, yavru balık sayısına kimse bakmaz, yavruların sınıfına bakar. Beğendiyseniz Tıklayın... Cevapla Alıntı ile Cevapla Blogda Yayınla
    Bugün, 21:05 #5 aSalet
    Profil bilgileri
    Tüm Mesajlarını Göster
    Özel Mesaj
    Blog Başlıklarına Bak
    Makaleleri Göster
    Tanıdıklara Ekle
    Yeni Üye

Üye Tarihi 04-02-12
    İsim Gözde Koç
    Yer Rize
    Mesaj 6 Cevap: Sarı Prenses
    Hımm Tşkler Abi.Sadece Sabır O Zaman Beğendiyseniz Tıklayın... Cevapla Alıntı ile Cevapla Blogda Yayınla
    demişsin ama yanlış olan yerler var aynı boyda olmayan balıklar çiftleşebilirler

7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Sevgili Emin Kardeşim,konunun açıklamasını biraz daha dikkatli okuyup yorumlamaya çalışırsan Temel ağabeyin ne demek istediğini daha iyi anlarsın.Aynı boyda balıklar çiftleşemez diye hiç bir yerde yazmamış ki.Başka konudan bahsetmiş.Neden aynı boy balıklar almanın gerektiğini,hiyerarşi düzenini ve balıkların sağlıklı gelişimlerinden bahsetmiş.Sanırım konuyu tam olarak okumadan yorum yaptın?Kısacası senin karşı çıktığın "Üreyemez" diye bir iddiada bulunup yazmamış.Tavsiyem Temel ağabeyin tüm yazılarını bir incelemendir.Karşındaki kişinin tecrübe ve bilgi durumunu daha iyi tespit edebilirsin böylece.

Sayfayı Paylaş