1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prenses

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde adnan tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    Sarı Prenseslerim çok ürkekler,yem veririken bile kaçacak yer arıyorlar, suyun üzerindeki yemleri korkudan yiyemiyorlar.Ancak yemler batarken yakalayıp yiyorlar.Nasıl sakinleştirebilirim bu balıkları?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    sarı prenses

Balıkları ne zaman aldınız ? Akvaryuma ne şekilde saldığınız hakkında bilgi veriniz. Yardımcı olmak için.

3. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    Akvaryum balıkları ile birlikte aldım.Zemine kırmızı bir kum koymuşlardı,kum suya devamlı olarak boya salınımı yapıyordu (su hep kirli sarı renkteydi içindeki balıkları zor görebiliyordun)aynı zamanda çok bakımsız bir akvaryumdu.Ben akvaryumu beş saatte zor temizledim kumu değiştirip inçe midye kırığı ve çeşitli kayalarla dekor yaptıktan sonraakvaryuma benzedi balıklar şimdi icerisinde gayet net bir şekilde geziniyorlar kumun bazı bölümlerini oydular kedilerine sanki yuva yaptılar.Akvaryumu taşırken balıkları akvaryumun suyu ile doldurduğum büyük bir bidona koyarak taşıdım.Akvaryumu hazırladıktan sonra akvaryumcudan aldığım büyük torbalarla akvaryuma koydum..Akvaryumun suyundan ara sıra torbalara ilave ederek 45 dakika kadar beklettikten sonsa akvaryuma bıraktım.

4. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    sarı prenses

Akvaryumunuz kaç litre?

5. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    sarı prenses

200 lt.

6. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    sarı prenses

fatih bey ne dersiniz

7. estrab

estrab

İsim:
    Hasan Şahin
    Akvaryumunuz da nasıl bir aydınlatma kullanıyorsunuz?Aydınlatma kapalıykende balıklarınız aynı tepkiyi veriyorlar mı?ışığı kapatıp biraz gözlem yapın,sonucu bildirin.

8. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    sarı prenses

ışık kapalı ikende aynı tepkiye yakın tepki veriyorlar.

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    sarı prenses

Adnan bey balıkları alalı bir kaç gün olduysa strese girmişlerdir. Şuan akvaryumunuza fazla müdahele yapmayın gerekirse ışığı bile açmayın sadece düzenli yem verin ve gözlemleyin.

10. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    sarı prenses

Stres...

Balıklara uygun mağaralar yapın.Balıkların kendi güvende hissedebileceği yerler...

Akvaryumun bulunduğu odaya girdiğinizde ilk odanın ışıklarını açın. Yaklaşık 5-10dk sonra akvaryumun ışıgını açın.

Akvaryumun çevresinde çok hareket varsa ( bebek,küçük çocuk vs) bunlarda balıkları strese sokar. Bunu engellemeye çalışın.

Akvaryumda kullandığınız ışık beyaz floresansa bunu değiştirin. Özel akvaryumlar için imal edilmiş floresanları tercih edin.(Grolüx, slyvinia gibi....) Zaten beyaz ışık akvaryumda istenmeyen yosunlanmaya yol açar...

Bunun dışında strese,mukozaya iyi gelecek bemik kompoze vitamini eczaneden alın ( 3.8tl) Ve bunu gece yatmadan önce bir ampülü kırıp suya boşaltın. Işık olmazsa vitamin daha etkili olur o yüzden gece yatmadan dökmenizi tavsiye ettim.

11. adnan

adnan

İsim:
    Adnan ülkü
    sarı prenses

çok teşekkürlerjavascript:void(0);

12. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    sarı prenses

Bende katılıyorum çok güzel açıklamışsınız.

Sayfayı Paylaş