1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prenses

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde 26ülkü tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. 26ülkü

26ülkü

İsim:
    adnan ülkü
    Arkadaşlar kuracağım sarıprenses akvaryumumun zeminine midye kırığı üzerinede silis kum koyup,mercan kayalarla dekor vermek istiyorum.Yanlız silis kumu üstemi yoksa altamı koyayımmercan kayalar sarı prenseslere zarar verirmi?Daha değişik önerilerede acığım,tankım 160lt. 1e-4d sarı prenses,(1e-4d demasoni veya 1e-4d aysmen) sarıprensler kesin fakat demadoni ile aysman arasında kararsısım yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

2. 26ülkü

26ülkü

İsim:
    adnan ülkü
    kimse yanıt vermeyecekmi?

3. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Adnan bey cichlid türleri biraz hırçın ve hareketli balıklardır.Mercan kayalarına balıklar sürtünerek kendilerine zarar verebilirler. Mercan kaya yerine olips şeklinde taşlardan bula bilirsen hem dekor bakımından güzel duruyor hemde balıklara zararı olmaz. İkincisi kum konusunda tek kum koymanı tavsiye ederim. Mercan kırığını alta koyup silis kumu üstüne koyarsan belli bir zaman sonra balıklar kum taşıyacağı için birbirleriyle kumlar karışır. Silis kum ince olduğu için mercan kırığının aralarında kala bilir. Ben kendi akvaryumumda silis kum kullanmıştım ve bi sıkıntıda yaşamadım.

26ülkü bunu beğendi.
  4. osman_yc

osman_yc

İsim:
    osman yüksel
    Sadece silis kumu kullanmanızı öneririm, sarı prensesler özellikle kayaların altındaki kumları taşıyacağından kumların birbirine karışması pek hoş görüntü vermeyecektr.

mercan kaya kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem. Çünkü balıklarda ciddi yaralanmalara sebep oluyorlar(kendi tankımdan biliyorum :stop: ).. Oval şeklindeki kayalar tercih edip; bu kayalardan akvaryumun bir kaç farklı bölgesine mağaralar yapmanız, hem doğal ortam hazılamak açısından hem de seyir zevki açısından güzel olacağı kanaatindeyim...

Sarı prensesin yanına, eğer düşünürseniz 1e 5d oranında yunus öneririm.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş