1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prensesim Hamilemi?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde serkanp154 tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. serkanp154

serkanp154

Merhaba arkadaşlar sarı prensesim hamile mi yoksa hastamı çözemedim.

2. FRK34

FRK34

Yer:
    İSTANBUL-OKMEYDANI
    İsim:
    Faruk KURU
    Balığınız hamile 13 14 gün bekledikten sonra kusturun.
    Akvaryumda başka bir balık tarafından sürekli rahatsız ediliyorsa ayırabilirsiniz doğum gerçekleşinceye kadar.

3. serkanp154

serkanp154

Ayıracağım kap büyülüğü ne olmalı?
    birde
    1)kuluçka makinasına koyduktan sonra nasıl beslerim?
    2)nasıl besleyeceğim?

4. FRK34

FRK34

Yer:
    İSTANBUL-OKMEYDANI
    İsim:
    Faruk KURU
    Çok ufak bir şey olmasın balık strese girip yumurtaları yutabilir.Elinizde akvaryum varsa geçici bir kurulum yapabilirsiniz.
    Ağızda kuluçka yapması balık içinde iyi bir deneyim olur ben 10 gün bekledikten sonra kustururdum.
    Balık yumurta şeklinde doğurursa kuluçka makinası lazım olacak size. 10 günlük süreçte genelde yarı yumurta yarı balık olarak doğarlar.
    Kuluçka dönemi boyunca yem yemeyecekler. sadece sen hava motoru yardımı ile kuluçka makinasına hava vereceksin.

5. slayt

slayt

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    sedat yıldırım
    Serkan bey bu durumun farkına ne zaman vardınız, benim tavsiyem balığı ayırmayın ki koloniden ayrı kalmasın yüksek ihtimalle yavruları bırakmaz siz 15 gün bekledikten sonra kusturursanız file yavruluğa direk alırsınız daha sağlıklı olur bence.

6. serkanp154

serkanp154

Dün farkına vardım.

7. slayt

slayt

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    sedat yıldırım
    File yavruluk alın 15 gün takip ettikten sonra kusturun balık içinde sizin içinde en uygunu bu yavrular gelişmiş çıkar genellikle, benim tavsiyem bu yönde.

8. serkanp154

serkanp154

Kusturduktan sonra keseli olursa ne yapıcam. Birde tül yavrulugu ana tanka bagladigimda ic filtrenin yavrulara zararı olur mu

Sayfayı Paylaş