1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prensesim hastamı ağzında yumurta mı var?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde emrdyg tarafından 17 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. emrdyg

emrdyg

İsim:
    Emirhan Gürlek
    Merhabalar dişi sarı prensesim yaklaşık 3-4 günden beri yem yemiyor sürekli hareketsiz duruyor acaba hastamı yoksa ağzına yumurtamı almış durumda.

Ağzında çok fazla şişlik farkedemedim videoyu ekliyorum yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

http://img25.imageshack.us/img25/4338/video003.mp4

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Emirhan kardeşim merhabalar.Öncelikle aramıza hoşgeldin. toka:gif

Videonun görüntü kalitesi çok iyi değil ama gördüğüm kadarı ile balığın ağzında yumurta yok.Ve ayrıca balığın kuyruk kısmını kısıtlı kullanması ve yüzerken daha çok yan yüzgeçlerini kullanması bana daha çok balığın hasta olduğunu anımsatıyor. saat:gif Akvaryumun ,kullandığın yemler ve sıklıkları,filtrasyon , balık yükünüzü ve gözlemlediğiniz anormallikler hakkında daha geniş bir bilgi verebilirmisin ?

3. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Video çok net değil. Tam olarak bir şey söylemek benim için güç. Ama ağzında kuluçkaya yatırdığı yumurtaları olan sarı prenses ağzını sürekli videodaki gibi açıp kapatmaz sanırım. Yumurta almadığını varsayarsak balığınızın karnı çökmüş görebildiğim kadarıyla. Bu durum iç parazit işaretçisi olsa gerek.

4. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Bencede balığınızın ağzında yumurta yok. Yumurta tutan balık bu kadar ağzını açmaz. Kuyruk kısmının da kısık olması banada hastalık gibi geldi. Daha fazla bilgi verirseniz akvaryum hakkında daha iyi olur. saygılar:gif

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Banada ağzında bişey yok gibi geldi. Ama nadir de olsa ağızlarına az sayıda yavru alıyorlar ve ağız boş gibi görünebiliyor. Dikkatli incelemek , gözlem yapmak gerekir.

Sayfayı Paylaş