1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prensesim ve Iceman im garip bir şekilde öldü

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde avci36 tarafından 9 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. avci36

avci36

iyi akşamlar. iki gün önce iceman ve sarı prensesimden yavru aldım. ilk yavru verişleri değildi. fakat bu kez yavru verdikten 2 gün sonra ikiside öldü. gayet sağlıklı görünüyorlardı. ve en önemlisi ise ikisininde çenelerinin altı (ağzında yumurta varken şişkin olan yer) parçalanmıştı. hiç bir anlam veremedim ve ikisininde aynı gün olması çok tuhafıma gitti. yavruları herzamanki gibi yine normal zamanında kusturdum. sizce nedeni ne olabilir ve ne yapmam gerekir...

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Kusturma işleminde balıklara zarar vermiş olabilirmisin ? saat:gif

3. avci36

avci36

hayır abi, ilk benimde aklıma o geldi ama ilke kez yapmıyorum bunu ve kusturduktan sonra balıklar gayet sağlamdı başka tanka aldım bir gün orda kaldılar yem yemeleri filan hepsi normaldi... ve ayrıca zaten iceman i kusturmadım o kendisi döktü yavruları sadece sp yi kusturdum.. ama ikiside aynı şekilde öldü

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Allah Allah kursaklarının parçalanmış olması gerçekten tuhaf.Nasıl bir parçalanma bu ? huh:

İsmail ağzı dolu balıkları diğerleri genelde taciz edip yumurtalarını atmasını ve yemeye çalıştıklarını ve zaman zaman bunu başardıklarını biliyoruz. Fakat diğer balıklar tarafındanda bunun gerçekleştirilebileceğine ihtimal veremiyorum açıkcası. Zira kursakları parçalanmış diyorsun. saat:gif Bu durumda ilk aklıma gelen kusturma işleminde balıklara zarar verdiğin. Ama kusturma konusunda tecrübeli birisin. Şaştım kaldım açıkcası. Keşke balıkların ölüde olsa o halini resimleseydin.

5. avci36

avci36

Abi o şaşkınlık ve hüzünle fotoğrafını çekmek hiç aklıma gelmedi. ikincisi sadece birini kusturdum, diğerinin kendisi döktü yavruları. hadi benim kusturduğumda sadece bu olay olsaydı eyvallah derdim. ama diğerine dokunadım bile. akşam eve gittiğimde kayanın dibinde ikiside ölmüştü ve kursakları parçalanmıştı. başka hicbir yerlerinde bi ısırılma koparılma yoktu. giden gitti şimdi iki tana balığın ağzı dolu. benim korkum onlarada bi zarar gelmesi.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

İsmail,balıklar öldükten sonra diğer balıkların onlara zarar vermesi söz konusu olabilirmi ? Yani balıklar öyle yada böyle birşekilde öldüler ve öldükten sonra balıkların ölüsünü diğerleri tahrip etmiş olabilirmi ? Ben canlıyken kursaklarının parçalanmasına bir anlam veremedim açıkcası. Yada kursaklarının parçalanacağı kadar bir saldırı almış olamazlar. Yada bir hastalık sonucu kursakları parçalanmaz. .8.

7. avci36

avci36

Hayır abi. diyorumya o iki balığıda yavru tankına aldım iceman zaten kandisi bıraktı yavruları.sp yide ben kusturdum. Biraz kondüsyon kazanana kadar yavru tankında bırakıyorum normalde. akşam eve gittim baktım ikiside dediğim şekilde ölmüş. tankta başka balık yoktu. küçük yavrular vardı birde yeni aldığım yavrular.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Daha evvel yine aynı sorunla karşılaşmıştık. Bu durumu izah etmek çok çok zor. Kusturma işleminde olmadığını sansakta tam emin olamayız. Kendi yavruları kusan balığın ölmesi çok ilginç. Dediğim gibi ne yorum yapılsa inanın inandırıcı olmaz.

9. avci36

avci36

Ne diyelim abi Allah geride kalanlara zeval vermesin:) Bekleyip görecez diğerlerinde bisey olacak mı ? Tahminimce bunlar da balık gribi olmuşlar danso:

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Amin.

Sayfayı Paylaş