1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prensesim Yumurta mı almış? Acil Yardım...

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Bahadır tarafından 16 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci
    resimlerde gördüğünüz benim yumurta almış dediğim SP. resimlerin kalitesi düşük olabilir. zor oluyor çekmek.

şimdi benim kafama takılan sorular:

1. Ana tanktan ayırayım mı? Ne zaman ayırayım?
    2. Bu SP yumurta almış mı?
    3. Kusturma yöntemi ile mi yoksa yavru tankında kendi kendine doğurması için mi bekleyim?
    4. Ne kadar süre beklemem gerek?

lütfen üstün tecrübelerinizi paylaşırsanız. çünkü çok acemiyim bu konuda. ilk kez olacak desem yeridir:) Ama tatlı bir sevinç var içimde.. Şimdiden teşekkür ederim... İyi Akşamlar..

2. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya
    Cevap: Sarı Prensesim Yumurta mı almış? Acil Yardım...

Şuanda ağzı dolu değil ama karnı şiş belliki yumurtalar orda en fazla 1 hafta içerisinde yumurtlıcaktır evet tanktan al geceleyin balığın uyurken daha güvenli balığın ilk kez ağzına yumurta alıyorsa kusturmamanı öneririm kendisinin vermesinden yanayım ama balık acemi olduğu için yutabilirde tabi üstad üyelerimiz daha iyi bilirler dişiler 20 gün ağızda kuluçka yapar :cekingen:

3. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

1: Yavrularını kendisinin bırakmasını istiyorsanız ayırın.19.ve 20.gün iyi olur.Ayıracağınız akvaryumun değerlerin,sıcaklığı,Ana takla aynı olsun.
    2: bana bu balık erkekmiş gibi geldi ve ağzında yumurta göremedim.
    3:kusturma yöntemi Atıf abininde dediği gibi balık ilk kez yavru aldığında kusturma önerilmez balık korkabilir ve bir daha yavru vermeyebilir.Yavruları kendisinin bırakması daha iyi olur.
    4:kusturma için 15-18 gün arası olabilir.ama ben yavruları kendisinin bırakmasını tavsiye ederim.

4. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya

Ya burda zaten Dişinin ağzında yumurta yok karnı şişmiş yakında yumurtaları alır ağzına sarı prenseslerden anlayan biri olarak bu foto dişi ama kesin sonuç için anüs dicem ama gerek yok karnı şişmiş 2 3 güne yumurtaları görürsün ağzında sağlıklı balıklar :nazar:

5. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

teşekkür ederim yorumlarınız için..

Sayfayı Paylaş