1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prensesimde durgunluk

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde molly tarafından 14 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Canlı Türleri Sayısı :2 sarı prenses
    Akvaryum Ne zaman Kuruldu:13 August 2011
    Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: Dibe batan yemlerden
    Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : Yeni aldıgım sarı prenseslerden birininin sürekli olarak kaya altlarına girmesi ve köşelere saklanması
    Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: Yok
    Akvaryumunuzun Ölçüleri: 75x36 benim ölçebildiğim
    Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    İç filtre, ısıtıcı 26 derece ayarlı

Fotoğraflar
    Elimde fotoğraf makinesi olmadığı icin koyamıyorum.

Diğer Sormak İstedikleriniz
    Diğer balığım ise sürekli camın kenarında yukarı-aşşağı gidiyor.

Bu yazı molly tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: sarı prensesimde durgunluk

Öncelikle gecmis olsun diyeyim. Balıkları Ne zaman aldın ayrıca Akvaryum hacmin ciklet türleri için yetersiz. Gelelim soruna baliklari yeni koyduysanız stres sebebi ile saklanip dikey hareket etmeleri normal.

Not: cep mesaj

3. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Aslında akvaryumu 2 gün önce suyla doldurdum bugün ise 2 sarı prenses aldım. İnş. strestendir ilk sarı prenses deneyimim forumda bulduğum bilgilere göre hareket ediyorum temel2: :temel:

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Eren 2 gün çok erken bir süre ayrıca forumda o ölçülerde ciklet yerine canlı doğuran yönünde pek yönlendirmenin olduğu konu var. İnsallah kayıpsiz atlatirsin.

5. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Akvaryum biraz daha büyük galiba çünkü su doldururken 3 damacana su aldı hatta üstlerde biraz boşluk bile var. Galiba camı ölçerken hata yaptım. Suan diyer akvaryumumda lepistes besliyorum değişiklik olur birazda yeni türlere merakım yüzünden sarı prensese başladım yardımınız için teşekkürler

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

3 damacana su yaklaşık 60 litre yapar ve bu hacim sarı prensesler için hemen hemen yarı yarıya bir hacim demek Eren.

7. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Eren, sarı prenseslerin doğal ortamındaymış gibi hissettirmen için en az 120 lt su hacmi gerektiğini söylememe gerek varmı bilmiyorum.Balıkların daha yeni olduğu için aşağı yukarı hareketler yapabilir.Sarı prenseslerde saklanmayı seven bir tiptir bunun için saklanmasıda çok doğal bir durum fakat stres okadar da iyi bir şey değil hatta çok kötü bir şey ileride balıklarını stres yüzünden kaybedebilirsin.Sarı prenses beslemen için ortamın çok küçük ve birde balıklarının cinsiyeti nedir bilmiyoruz. 1e 1e ise kavgalar kaçınılmaz olur çünkü balık sayısı 2 buda hiç iyi bir durum değil.1e 1d olsa bu seferde erkek dişiyi çok hırpalar ve dişi sarı prensesinizi kaybedebilirsiniz.Yani nereden bakarsanız bakın bütün herşey akvaryum hacmini büyültmeniz gerektiğine çıkıyor.En kısa zamanda bunu yapmanız gerek yada canlı doğuran türlerine yönelebilirsiniz.

8. molly

molly

İsim:
    eren andinç
    Cevap: Sarı prensesimde durgunluk

Bügün durgun olan balık öldü 2 disi istememe rağmen petshoptaki adam 1e-1e vermis gözlemlerime göre akvaryum karanlık olunca sp cama yaklasmıyo bile ama ışık açılınca cama yapışıyor.
    bide sarı prensesler nasıl akvaryumlardan hoslanıyor ? Bitkilimi yoksa kayalımı.

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Eren herkes söylemiş fakat tekrarlamakta yarar var diyorum. O hacimde sarı prenses beslenmez. Satı prensesler en azından 120 litre isterler. Aksi taktirde ölümler kaçınılmaz olur. Ölümün 2 erkek olması ile alakası yok. Hacim yetersizliği ve strese bağlı gitti balık. elindekininde ömrü çok değil. Biran önce onu götürüp yerine kılıçkuyruk, moly, lepistes, tetra gibi türler alabilirsin.

10. molly

molly

İsim:
    eren andinç

O zaman lepistese devam edicem başka çare yok. Herkeze yardımları için teşekkür ederim.

11. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Lepistes olacak diye bir kural yok. Bence yine aceleci davranıp yeni alacağın balıklarada yazık etme. Güzel bir ayarlama ile çok çeşitli balkların olduğu mini bir tropikal akvaryum olur. Biraz bitkilendirme ile Neon, Molly, Lepisteslerden oluşan güzel bir akvaryum. Ama acele etme sabırla ilerle. Birde bir kaç resim paylaş akvaryumu genel olarak bir görelim.

12. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Telefonla cektiğim fotoğraf biraz kötü cıktı. Akvaryumun icinde plastik bitkiler var ölesine süs diye koymustum gerekli değilse cıkarırım akvaryumda 1 ısıtıcı 1 de iç filtre var ama filtre kücük..

13. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Akvaryumun zaten ufk birde suyu eksik doldurup iyice hacmi daraltmışsın Eren. Neden suyu tam doldurmuyorsun ?

14. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Eren, Yapay olan ne varsa çıkart akvaryumun içinden, Daha sonra ekipmanlarını bir gözden geçir, zaten başlarken yanlış başlamışsın. Güzel bir filtre al, aşağıda Olcay abinin tanıtımını yaptıklarında olabilir. Isıtıcın kaç wattlık, Su özelliklemi yarım? Işıklandırma var mı? Tüm bunları bir gözden geçirelim. Bir de akvaryumun ölçülerini bir ölçüp yazarsan iyi olur. Net olarak bilelim hacmimiz nedir.
    Dediğim gibi aceleye gerek yok 3 gn sonra olmaz 1 hafta sonra olur ama temiz olur.
    Diğer Sp ne durumda İnşallah geri vermişsindir.

http://www.akvaryumportali.com/dona...quael-turboyu-taniyalim-10751.html#post121763

15. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Akvaryumun suyunu kapak yaparken azaltmıştım sonrada geri doldurmayı unuttum. Şimdi doldurdum suyu
    yapay olarak 3 tane plastik bitki var. Isıtıcım 100 waltlık, ışıklandırma olarak led kullanıyorum
    ölçüyü bi metre bulup yaparım birazdan. Sp nin teki öldü ama spler yavruydu. Ayrıca abimin akvaryumu çatlamış elindeki 4-5 tane cikletide bana vercek hepsi ufak boyutta galiba beyaz prenses rengi bir garip balığın. Acaba bu akvaryumu yavru sp ler için kullansam yeni akvaryum kurup ondada büyüklerimi beslesem?

16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Elindeki akvaryumu yavruluk olarak kullanabilirsin.Bir tanede büyük bir akvaryum kurup ondada damızlıklarını beslersin. Güzel olur bu şekilde Eren. İmkanın varsa bir tane en azından 200 litrelik bir akvaryum kur. :ay:

17. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Abi imkanım varda akvaryumu koycak yer yok. En iyisi kullanmadığım bi oda var gereksiz şeylerle dolu, orayı boşaltıp 1-2 hafta içerisinde akvaryumu o odaya kurarım.

18. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Demekki istenildğinde İmkan yaratılıyormuş değilmi Eren ? :)

19. molly

molly

İsim:
    eren andinç

Tabiki ama o odayı düzenlemek cok yoracak beni :)

aslında balıklarla ilgili ufak bir sorunum var yeni koydugum balıklarda camın köşesinde yukarı aşağı gidiyorlar stresemi girdiler acaba?

20. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Kesinlikle Stres. Birde su aşılama işlemi yapıyorsundur umarım. Alacağın tank imkanında varmış 125*50*50 olsun. Hem sen rahat et hem balıklar.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş