1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prensesimi Kusturdum!!!

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde fth-94 tarafından 24 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Merhaba

Sarı prensesimi bugun ( 24 Aralık ) saat 20.00 civarında kusturmuş bulunmaktayım. Yavrular hafif keseliler. Video inşallah yarın yükleyeceğim. Sizlere bir kaç sorum olacak.

Yavrular keseli yem vermem gerekmi ?
    Anne balık diğer balıklardan kaç gün ayrı kalmalı ?
    İlk kez cichlidlerden yavru aldım 35 adet sizce bu sayı iyimi ?

Lütfen maşallah diyiniz....

Şimdiden teşekkür ediyorum hepinize.

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Fatih kardeşim sayı gayet iyi naz: naz: naz:Yavrular keseleri gidene kadar yem verme zaten onlar keselerinde bulunan besinlerle beslenecek.Dişi sp'nin kondüsyon kazanması için bir kaç gün yeter.Dişinin Hareketlerinden sende anlayabilirsin. Tek sormak istediğim doğal yolla yavruları bıraksa daha iyi olurdu ben kusturmaya karşıyım tabi bu benim düşüncem.Sağlıklı ve kayıpsız büyütürsün inşallah.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

İsmail abi cevapların için teşekkür ederim.
    Doğal yolla bıraksan iyi olurdu evet bencede öyle olurdu. Fakat yer yok ev zaten 70 m2 1 akvaryumu zar zor kurduk. Evde 4 kişi kalıyoruz :) 2. bir akvaryum kuracaktım fakat aile fertlerinin baskısı ile vazgeçtim. Akvaryumu böldüm. Benim akvaryumumun kuşakları çok kötü yapılmış. içerisine bir şey sokarken canım çıkıyor. 2 kere pleski kestirdim. Fakat ikiside olmadı. Yanlardan boşluk kalıyor. Buralarıda elyafla filan tıkadım fakat olmadı. Sirkülasyon olduğundan belirli bir süre sonra çıkıyorlar. Yani bıraksaydım yavruları kesinlikle yiyeceklerdi. Bende malesef kusturdum. Ama bence kusturmada bir sakınca yok. Balık halsiz kalıyor hemde. Ben bugun okula gitmeden balığa bi baktım iyice durgunlaşmış ödüm patladı vallahi. Bu yüzden kusturdum.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
  5. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

İnşallah sağlıklı bir şekilde büyütürsün Fatih.

6. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Çok güzel Allah nazarlardan saklasın naz: naz: naz: inşallah kayıpsız büyütürsün fatih naz:

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fatih önce maşallah dişi balığa ve yavularına ve tabi sana. naz: Artis artis tek elle bir de öyle mi ? :F Artık tamam kusturmanın taktiğini kaptın gerisi gelir sanırım. Bilirsin hoşlanmam bu işten ama saygı da duyarım. Kutluyorum seni gerçekten. Hobideki gelişimini buradan an an takip ediyoruz ve elbette bundan bizlerde mutluluk duyuyoruz.

Video için teşekkürler ellerine sağlık. Yavrularını güzel bir ırk olarak hobiye kazandırmanı dilerim. öp:

8. İmparaToR

İmparaToR

İsim:
    SeRCaN KaRaCa

Maşallah sağlıklı bir şekilde kayıpsız büyütürsün inşallah naz:

SaĞLıKLı BaLıKLaR ;)

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Teşekkür ederim inşşallah bir sorun çıkmadan güzelce büyürler.

Amin. İnşallah.
    Temel abi kolaymış kusturmak başarıcağıma inanıyordum ve sanırım başardım :) Tek elimle Artislik olsun diye değil videoda balık gözükmediği için tek elle kusturdum :)

İnşşallah dediğiniz gibi olur.

Allah herkese nasip eder inşallah bu duyguyu ::)

SaĞLıKLı BaLıKLaR ;)
    [/quote]

10. taygun

taygun Guest

Yavrularını güle güle büyüt Fatih. İnşallah kendi evin daha büyük olurda istediğin şekilde kurarsın akvaryumunu. bay bay:gif

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

İnşallah hayallarim çok büyük :) 1 oda akvaryum olacak + Birde köpek istiyorum :)

12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Hayırlı olsun Fatih, yumurtalı yavruların kimileri ölüyor inşallah seninkiler ölmez. ;) Bana göre sayı çok iyi aldığın adam doğru sölemiş eğer hiç yavru almamış olsaydı şuan sadece 10 tane yavru verirdi. Hadi hayırlı güle güle büyüt. naz: naz:

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Teşekkürler Yavuz. Dediğin gibi satan adam doğru söylemiş :) Zaten akvaryuma alıştılar peş peşe 2 balığın ağzı doldu. Yani daha önceden yavru almamış olsalarda bu kadar çabuk olacağını ve peş peşe olacağını sanmıyordum.

İnşallah ölmezler. Bu arada yavrular yumurtalı değil keseli :) İstersen gel 1 ay sonra vereyim 4-5 tane :)

14. taygun

taygun Guest

Bence sen şansını hiç zorlama. Bir oda dolusu akvaryum ve bir de köpeğin olabileceği zamanda karın olacak. O zaman belki şimdiki bekarlık evini arıyacaksın. haha: haha: haha:

Hem bir oda dolusu akvaryum, üstüne bir de köpek. Hangi kadın çeker bu derdi. mız mız:gif Breh breh.

15. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Tamer abi dediğin gibi bir çok kadın çekmez ama yazıcaktım neyse yazmııym dedim. Ya benim gibi hayvanları seven birisi olucak yada em32.gif Evlenmem gerekirse :) :F

16. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Hayırlı olsun Fatih. Umarım yavrularını kayıpsız büyütürsün burda:gif naz:

Şimdiki gençlerde akvaryum sevgisini hiç bir şeye değişmiyor. Evlenmeyi bile umursamıyorlar :F

17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Teşekkür ederim Türker abi. Daha dün senden yavru almıştım ölmüşlerdi em32.gif Bugun bi baktım kendi yavrularım olmuş :) Günler ne çabuk geçyor dimi ?

18. taygun

taygun Guest

Evlenmem mi :F :F haha: haha:

Allah da seni güldürsün. öp:

19. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Yavrularımın Fotoğraflarını koyayım bir dedim :)

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

20. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Fatih kardeşim maşallah naz: naz: naz:sağlıklı ve kayıpsız büyütürsün inşallah

Sayfayı Paylaş