1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prensesimi kusturdum.

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde sheckeen tarafından 2 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. sheckeen

sheckeen

İsim:
    Seçkin ÜLKER
    Selam arkadaşlar,

12. günümde sarı prensesimi kusturdum. ( Biliyorum erken ama bunun sebebini daha önce ki konuda dile getirdim) yavruları ana tankın içinde ki 5 lt pet yavruluğa aktardım. Tahmin ettiğiniz gibi henüz keseliler. Altan hava hortumu koydum fakat hava taşım olmadıgı için hava sadece hortumdan cıkıyor. balıklar ise tabanda yatıyor ara ara yüzüyor sonra tekrar tabana yatıyor. Yani hava balıklardan üstte kalıyor yavrulara pek hareket sağlamıyor cıkan hava... sadece kendi çabalarıyla hareket ediyor ve yüzüyorlar. Bu durum mantarlaşmaya yol açar mı balıklar açısından sıkıntılı bir durum yoktur umarım ?

Bu arada 15 adet yavrum oldu. Çok sevinçliyim bu hobiye başlayalı daha 2 - 2.5 ay oldu akvaryum yeni dekor malzeme yeni balıklar yeni 2. kez yumurta aldılar ama ilk yavru alışım çok mutluyum. Umarum bu mutluluğu tüm akvarist dostlar yaşarlar.

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Merhaba Seçkin abi,

Heyacanını, mutluluğunu ve endişeni anlıyorum. Ben 10. günde kusturuyorum kimileri karşı çıkacaktır ama ben böyle yapıyorum. 10. günde kusuturyorum ve balıklar keseli oluyorlar. Yavruluğa alıyorum 1 hafta içerisinde keseleri gidiyor ve yavru tankına alıyorum. Şuanda 2 dişiminde ağzı dolu bunlarıda 10. günde kusuturacağım. 14. günde kusturduğumuzda da keseli 10. günde de. Fark yok bence hem bu 4 günde anne yavru yutuyordur. 17. günü bekle dersenizde onada hiç gereği yok bence... Bir çok dişimi 10. günde kusturdum keseli yan yatan yavrular çıktı ne hava taşı herhangi bir işlem yaptım. Yavruluğa koydum yavrular ilk başlarda keseleri nedeni ile yüzemiyorlar doğru düzgün. 1 hafta geçtikten sonra ise kayıpsız bir şekilde keseleri gitmiş oluyor...

3. sheckeen

sheckeen

İsim:
    Seçkin ÜLKER
    teşekkür ederim fatih kardeşim.. bu sabah işten geldim. kusturduğum gecenin sabahı işe gittim ve ertesi sabah yani bu saatte geldim 24 saatten beri yavrularımı çok merak ettim. az daha işi bırakıp eve geliyordum. neyse ki yavrularımın 15 ide çok sağlıklı pır pır yüzmeye çalışıyorlar. anneyide formda görünce kusturduguma pişman olmadığımı tekrar anladım.

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    inşallah sağlıkla büyürler Seçkin bey. Benim kuzeninde sarı prensesin ağzı dolu ama balığı ağzı dolu olarak aldığımız için kaç gündür yumurta ağzında bilemiyoruz. Dolayısı ile kendi haline bıraktık biz. Umarım bizde sizin gibi güzel yavrular alırız. :)

5. sheckeen

sheckeen

İsim:
    Seçkin ÜLKER
    inşallah erman hocam bunu gönülden isterim. tarifsiz bir zevk.2. gün oldu kusturalı şimdilik bir sorun yok maşallah. keselerinin kaybolmasını bekliyorum artemia düzenegı hazır:)

6. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Seçkin abi öncelikle yavru balıkların hayırlı olsun bende sarı prenseslere bayılıyorum ama kesesi gidene kadar napcaz yani kesesi bittiğinde mi yem vercez bende daha dün balon molilerimden 19 tane yavru aldım.Bıcır bıcırlar hayırsızlar.

7. sheckeen

sheckeen

İsim:
    Seçkin ÜLKER
    sağolasın melih kardeşim.. seninde yavruların hayırlı olsun güle güle büyütürsün inşallah. kardeşim keseleri kaybolduktan sonra 10 kadar artemia ile beslemeyi düşünüyorum. daha sonra 2 aylık olana kadar sera micron yem vericem. tabi üstadlar daha iyi bilir. onlarda bizi aydınlatırsa sevinirim.

Sayfayı Paylaş