1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prensesimi yediler :(

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde essra tarafından 28 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. essra

essra

İsim:
    esra
    Merhaba,

Akvaryum, balık, malavi, sarı prenses gibi kavramlar hayatıma gireli henüz 2 hafta oluyor.

70x30x40 hacminde bir akvaryumum var, 3 portakal, 3 yunus, 4 mavi prenses ve 6 tane de sarı prensesim var. Sarı prenseslerim 7 tane idi ve boyları nereyse damızlık altı civarında; fakat sarı prenseslerden biri yok oldu. Atlama ihtimaline karşı akvaryumun çevresine baktım, akvaryumun her köşesine baktım ama balığım yok. Sizlere sorum diğer balıkların yeme ihtimali var mı?

Akvaryumumda 4 gündür balık sayımı yapıyorum ama sp-lerden biri yok olmuş :(

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: sarı prensesimi yediler :(

Esra Hanım, öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Akvaryum haciminize göre balık sayınız oldukça fazla, birde dekoru ve kumu su boşluğunu hesap ettiğinizde 84 litrelik akvaryumunuz 50 litre civarlarındadır. Bunları göz önünde bulundurursak, atlaması, zıplaması, ölmesi vs. çok doğal. Balık ölmüş olabilir dekor altında çürümüş olabilir, gene öldükten sonra yemiş olabilirler.

Sayfayı Paylaş