1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prensesimin ağzı dolu

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde ozgr tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Dün akşam Ankaraya geldim ve bir baktım balıklarımdan bir tanesi ağzını doldurmuş geziyor ortalıkta. :heyo:
    Hemen babama sordum ne zaman yumurta aldı biye babam farkına bile varmamış. Malum canlı doğuranlardan anlar.
    Şimdi benim sorum kusturma zamanını nasıl anlayacağım? Bir soru daha kusturmam şart mı?

2. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR

Balığının ilk anneliği mi ?

Benim Bildiğim kadarıyla ağzında 20 gün kuluçka yapıyor.Uzmanlar benden daha detylı bilgi verirler sana.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Balığın ilk yavru alışı değilse 17. günde kusturabilirsin. Ama ilk yavru alışıysa elleme kalsın öyle özgür abi. Zaten 7. günden itibaren yavrular yumurtadan çıkmaya başlar ve annenin ağzı iyice şişer. Her gün dikkatli şekilde incelersen anlaşılır. Ayrıca ben yavruların çıkıp çıkmadıklarını annenin ağzına bakarakta anlıyorum. Akvaryumdan hiç çıkarmadan. Ama çok zor oluyor. Anne ağzını hiç açmıyor zaten 10-15 dk uğraşırsan ağzındaki yumurtaların ne durumda olduğunu görürsün.

İlla kusturmak zorunda değilsin.

4. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Yavrular yumurtadan çıkmış gibi duruyor. Dişi balığımda ağzını sürekli açık kapatıyor ve kursağı çok şişmiş. Yavruları ne zaman aldığını bilmediğim için şaşırdım kaldım ne yapacağımı.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Özgür merak etme sarı prensesler yavrularını çok sadık balıklardır. Ağzı dolu balığı yakala,parmağınla ağzını aç ve ağzına bak. Yavrular oluşmuşsa kusturursun,oluşmamışsa balığı kusturmadan akvaryuma geri sal. Hiçbirşey olmaz anneye ve yavrulara merak etme. ;)

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Özgür abi ilk yavru alışiımı balığın ?

7. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Evet ilk alışı ama baya doldurmuş ağzını Olcay abi sabah hemen bakacam balıklara. saygılar:gif

8. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Evet dayanamadım balığımın ağzına baktım ve kocamandı balıklar hmen kusturdum 8 tane keseleri bile kaybolmuş balık aldım. Fakat dişinin kursağı hala şiş ama ağzını açıp baktım yavru yok bu neden acaba? Şu anda yavruları yavruluğa aldım akvaryuma salsam diğer balıklar zarar verir mi? Bir de yemlemeyi nasıl yapayım?

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Özgür yeni yavruların hayırlı olsun kayıpsız büyütürsün İnşallah. naz: Annenin kursağı birkaçgün şiş kalır ama bir iki güne kadar düzelir. Yani herşey normal sorun yok. burda:gif

10. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Özgür yavrular hayirli olsun sağlıklı büyütürsün inşallah. Yavrulari akvaryuma salma derim yerler sanırım :D

11. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Çok teşekkür ederim Olcay abi. Yavrular yavrulukta mı kalsın? Yem konusunda da yardımlarına ihtiyacım var Olcay abi

12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

İlk alışıymış kusturmasaydın keşke abi,

Neyse olan olmuş biz önümüze bakalım.

Yavruluğun umarım pleskidendir. Tül ise alt taraftan vurup öldürüyorlar diğer balıklar. Yavrular yavrulukta kalsınlar. Anneyi akvaryuma salınız. Anaçlara kullandığınız yemi güzelce ezere ( Toz haline getirerek ) yavrulara verebilirsiniz...

Hayırlı olsun....

13. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR

Balıkların ağzında yumurta varken hızlı hareket ederler mi yani yakalaması kolay olur mu ?

Sayfayı Paylaş