1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prensesin Yanına Balık Seçimi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde By_KadircaN tarafından 3 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. By_KadircaN

  By_KadircaN

  Mesajlar:
  371
  İsim:
  Kadircan Kurt
  Arkadaşlar benim yeni büyük akvaryumumda şu anda 2 tane sarı prenses var akvaryum yaklaşık 90-120 titre arasında sp'lerin yanına başka balıklar almayı düşünüyorum siz bana ne tavsiye edersiniz arkadaşlar ?

  Şimdiden teşekkürler.


  Lütfen imla kurallarına uyalım.
   
 2. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.629
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  Sarı Prensesin Yanına Balık Seçimi

  Eğer yavru almak istiyorsan bence sadece sarı prenses besle. 4 dişi 1 erkek oranında sarı prenses yapman üretim için ideal olacaktır. Ama illaki başka tür de ekleyecem dersen ben snow prenses öneririm. Akvaryumumu boşaltmadan önce ben de sarı prenseslerle beraber snow prenses besliyordum.
   
 3. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.008
  İsim:
  Olcay Aksu
  Sarı Prensesin Yanına Balık Seçimi

  Akvaryumunun hacmi aslında bu balıklar için çokta uygun değil. Ancak balıkların yavru boyda ise birkaç balık daha ekleyebilirsin. Mesela ben sarı prenseslerin yanında paslı prensesleri çok severim. ;) Trabzonspor gibi oluyorlar. :D

  Sarı prensesler aslında çok ürkek,çok uysal gibi görünsede gerektiğinde çok sert olabiliyorlar. Bu özellikleri sayesinde hemen hemen her tür ile birlikte sorunsuzca yaşayabiliyorlar. Hatta dev pacularla bile. Sarı prenseslerinizin yanında besleyebileceğin yüzlerce tür var. Ancak bu seçimi yaparken,akvaryum hacmini ve balıkların boylarını iyi gözden geçirmen lazım. ;)
   
 4. salkayetrer

  salkayetrer

  Mesajlar:
  429
  Yer:
  Adana
  İsim:
  Seha
  Sarı Prensesin Yanına Balık Seçimi

  Akvaryumun bence gayet güzel görünüyor (Hacim olarak).İşin bilimsel kısmını sorarsan 1e 3d olacak şekilde sarı prenseslerine(üretim amaçlı) ek olarak bir vatoz ve bir iki tane corydoras işini güzel bir şekilde görecektir(Aslında az bile ama neyse)... :) Gelelim işin pet shoplarda gördüğümüz kısmına...100 litreye yüz balık idealdir...Hatta az biledir.Aslında yavrular kendi üretiminizse yem atmayada gerek yoktur :uyari: Bırakın birbirlerini yesinler..Bunlar petshop anlayışı ki hepsi samimi olduğum insanlar olduğu için birebir şahidim :) 12 yunusun 70 litreye atıldığına pardon hapsedildiğine şahit oldum montz: Ama tabiki bunlar balık sağlığına değer veren bizler için uygun düşmeyecek davranışlar :) En iyisi ikisinin ortasını bulmaktır ya da birinciye daha yakın birşeyler yapmaktır buna uygun olarak bence 1e 2d sarı prenses , Küçük boyutlarda 1 ya da 2 yunus onlarada ek olarak kendi istediğiniz uyumlu bir balığı seçebilirsiniz burda:gif Ha yanlış anlaşılmasın, Yaşarmı? ; Yaşar.. ama nereye kadar...Belli bir süre sonra akvaryumu büyütmek zorunda kalabilirsiniz :) Yani herşey size bağlı nasıl uygun görürseniz hangi balığı alırsanız bu hayvancıklar ona göre yaşar ;)
   
 5. By_KadircaN

  By_KadircaN

  Mesajlar:
  371
  İsim:
  Kadircan Kurt
  Sarı Prensesin Yanına Balık Seçimi

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler... Yarın Gidip Bakıcağım Balıklara.... :)
   

Sayfayı Paylaş