1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prensesler İçin Kum Seçimi

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Mehmet Kepme tarafından 18 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme

İsim:
    mehmet kepme
    Merhaba.160 litrelik akvaryumumu yeni kurdum ve çoğu malzemesini aldım,fakat kum seçiminde yardımınıza ihtiyacım olacak.Silis kumu istiyorum ama boyutlarına kara veremedim.2 farklı boyut var hangisini seçmeliyim?
    0,4-0,7 mm (sıfır numara)
    1,2-2,0 mm

2. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Cevap: Sarı Prensesler İçin Kum Seçimi

Benim 250litrede sıfır numara kullandım görüntü olarak güzel çok hoş fakat çok aşırı derecede uçuşuyor balıkların yüzgeç hareketiyle bile uçuşuyordu.Bu uçuşan kumlar filtreye kaçıyor ve dekorun üstü kumla kaplanıyor.1,2-2,0 mm almanı tavsiye ederim..

Not:Ayrıca ince kumlar dip çekimini de güçleştiriyor..

3. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme

İsim:
    mehmet kepme

Eyvallah çok sağol,bugün yada yarın sipariş vericem.

4. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Sarı prensesler için en iyi taban malzemesi silis kum veya midye kırığıdır. Midye kırığı renklerin çeşitliliği bakımından göze pek hoş gelmiyor gibi, silis kum kullanılabilir. :)

5. furkansuna

furkansuna

İsim:
    Furkan Suna

Silis kum çok çok iyi bir seçim,Bence görsellik açısından bir numara fakat dip çekiminde kolay gelsin derim.Dipteki pisliklerden çok kumu çekiyorum bazen:smile19:

6. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Kesinlikle katılıyorum.Dipteki atıklar durduğu halde onları değil kumu çekiyor insan ister istemez.

Sayfayı Paylaş