1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı prensesler durgunlaştı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Ömer Çakır tarafından 1 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Ömer Çakır

Ömer Çakır

İsim:
    Ömer
    Arkadaşlar iki gündür sarı prensesler durgunlaştı. Akvaryumda yaptığım en son değişiklik: Hava motorunu iptal edip iç motordan hava sağlıyorum. Acaba hava mı yetersiz geliyor. Yem yemeyi de çok azalttılar, 2 gündür anlayamadım nedenini.

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Cevap: Sarı prensesler durgunlaştı

Su sıcaklığını kontrol edin, yemlemeyi bir süre kesin, kaliteli bir su hazırlayıcı ile kloru giderilmiş su ile 3-4 gün boyunca günlük %30 su değişimi yapın.

3. Ömer Çakır

Ömer Çakır

İsim:
    Ömer

Su sıcaklığı 25. Azoo bakteriyel hastalık gidericiyle bir önlem alayım dedim ve sonra su değişikliği de yaptım. Kloru sera su hazırlayıcıyla yok ettim. Sizce hava motoruyla alakalı değil midir?

4. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Çok kurcalamaya gerek yok, özellikle hemen tüm tank içinde ilaç kullanımı hiç iyi bir şey değil, biraz bekle gözle. Yem miktarına dikkat et, yeni arkadaşların çoğunun en büyük hatası genelde buyuk mıktarda yemleme yapmaktan kaynaklanıyor. Havalandırmayı kısmayın. Su değişimine devam edin.

5. Ömer Çakır

Ömer Çakır

İsim:
    Ömer

Teşekkürler. Bir kaç gün su değişimine devam edeyim o halde. :)

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Çeşmeden aldığınız suyu hava vererekten kloru daha çabuk yok edersiniz...

Sayfayı Paylaş