1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prensesler ile Vatoz.

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Tugrul Akin tarafından 16 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin
    Herkese Merhaba..

Yaklaşık 1 ya önce akvaryuma 21 tane 3-4cm boyunca sarı prenses ekledim, takiben 3-4 gün sonra da 1 vatoz ekledim. İlk başlarda sp'ler vatozun peşini bırakmıyorlardı. Vatoz hep kıyıda köşede duruyor, ve genelde sp'lerin yaklaşamadığı motorun arkasındaki cama yapışıyordu. Şu ana kadar ön camda hiç görmedim. Akvaryumda 1buçuk hafta önce nitrat fazlasından yaklaşık 15 balık kaybettim :por: Akvaryumun durumu şu an iyi, fakat vatozun yüzgeçleri paramparça ve kafasının sağ tarafında gözünün hemen üzerine büyük sayılabilecek beyaz bir yara var.

Merak ettiğim konu şu ; Vatozun bu hale gelmesinin sebebi hastalık mı ? Yoksa Sarı prensesler mi saldırıyor :/

Not : Vatoz'da beyaz benekler yok, Sarı prensesler ise vatozu ön cama yaklaştırmıyor.

Teşekkür ederim. saygılar:gif

2. Müzükçü

Müzükçü

İsim:
    Arda Aras
    Cevap: Sarı Prensesler ile Vatoz.

Merhaba Tugrul Bey;
    Aynı sorun bendede vardı ilk aldığım gün 2 vatozumada deli gibi vuruyorlardı nefes aldırmıyorlardı ne yapacağımı şaşırdım gözümün önündede hayvancağızların ölmesini izleyecek kadar da gaddar değilim :stop: 2 tane vatozumu ayırdım ve yaklaşık 5 bucuk 6 aya yakın bir süre başka tankta baktım ve büyüttüm boyları sp lerin boyuna yakın olunca tekrardan ana tankıma saldım ve mutlu mesut yaşayıp gidiyorlar ve kendimle gurur duyuyorum bence sizinde balıklarınız küçükse onları bu yöntemle birazcıkta sabırla herşeyin üstesinden gelirsiniz...

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cevap: Sarı Prensesler ile Vatoz.

Vatoslar ürkek ve çekingen canlılar,merak etmeyin zamanla ön cama gelirler. :temel:

Sayfayı Paylaş