1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prenseslerim hakkında

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde as-5-as tarafından 29 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. as-5-as

as-5-as

İsim:
    Ali SAKAOĞLU
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım biraz yardımınıza ihtiyacım var akvaryumumda 4 tane sp var ben bunlardan 1 tanesini erkek diye biliyorum ama diğerlerine hiç kur yapmıyor ve sadece bölgesini savunuyor bu gün tesadüfen gördüm erkek zannetttiğim balık ile dişi zannettiğim balık ağız ağıza kavga ediyor.(dişi zannettiğim balık erkek zannettiğimde biraz büyüktür) dişi zannettiğim balık ise diğe dişi balıkları önüne katıp kovalıyor anlayamadım gitti balıkların fotolarını yükleyebilirsem yükeyeceğim cinsiyetlerini yazarsanız sevinirim tşk. ederim.

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    sarı prensesler hakkında herşey makalesini okuyun. Resimlerden sırt yüzgecinin yuvarlaklığı veya sivriliği görünmüyor.

3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
  4. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    Bence haşin bir erkek bu ama ortama alışmamış olabilir diğerlerinin dişi olduğundan eminmisiniz ??

5. as-5-as

as-5-as

İsim:
    Ali SAKAOĞLU
    arkadaşlar teşekkür ederim şüphelerim yersiz çıktı bizim haşin erkek çifleşti ama yemlerken dişi daha ilk günden yumurtaları yuttu. şimdi diğer 2 sine bakacağız

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Gözlem en güzel sonucu verir bu türde. Erkeklerin isteksizliğini bağlayabileğimiz birçok unsur oluşur bazen. Daha soluk ve küçük görünen bazı sarı prensesleri dişi sanarız oysa baskın balık yanında renk gizleyen ve nispeten kavruk kalan erkekler olurlar. Bazen ise su değerleri, başka türlerin varlığı ve akvaryum ortamı üremeye engeldir ama üreme dürtüsü eninde sonunda baskın çıkar, yeterki dişi erkek oranı ve bu balıkların yaş durumu müsait olsun.

Sayfayı Paylaş