1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı prenseslerim hareket etmiyor lütfen yardım edin!

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Seher tarafından 2 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Seher

Seher

İsim:
    Seher Karayel
    Merhaba,ben yeni balık beslemeye başladım 2 tane sarı prensesim var akvaryumcunun dediğine göre suyu dinlendirmek gerekiyormuş aynısı yaptım balıklarımı suya koydum biraz yüzdüler ama şimdi hareket etmiyorlar akvaryumum çok küçük 10 lt felan. Hava motorunu açınca sirkülasyon oluyor sanırım rahatsız oluyolar yeni akvaryum almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: sarı prenseslerim hareket etmiyor lütfen yardım edin!

Seher hanım öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
    Sarı prensesleri alırken akvaryumunuzun 10 litre olduğunu söyledinizmi ? Eğer doğru yazdıysanız 10 litrelik akvaryum kavanoz gibi birşey olması lazım ? Yani çok çok ufak ? Sarı prensesler için 200 litre ve üzeri akvaryum gerekir.Şuanki mevcut akvaryumunuzda iç filitre, yada ısıtıcı varmı ? Akvaryum hakkında daha geniş bir bilgi almamız lazım.Hatta mümkünse resimde ekleyin. Ama rakam doğruysa ve akvaryumunuz gerçekten 10 litreyse balıklarınız sabaha çıkmayabilir. Biran önce balıkları akvaryumcuya geri götürünki balıklara yazık olmasın.

3. Seher

Seher

İsim:
    Seher Karayel

Evet sanırım sizin dediğinizi yapacağım yeni başladığım için akvaryumcu bu boy idare eder dedi ama hiç içime sinmedi geri götürüp daha büyük bir akvaryum alacağım yardımınız için çok teşekkür ederim :)

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Gelişmeleri merakla bekliyoruz Seher hanım.Umarım alacağınız akvaryum enaz 200 litre civarı olur.

5. Seher

Seher

İsim:
    Seher Karayel

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim 100 litrelik bir akvaryum almayı düşünüyorum lepistes beslemek istiyordum aslında fakat yeni başladığım için bakımında sorun yaşayabileceğim söylendi başka ne besleyebilirim şimdiden teşekkürler..:)

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Sarı prenes besleyecekseniz 200 lt üstü bir akvaryum almanız gerekli.

100 litrelik akvaryumda rahat rahat lepistes besleyebilirsiniz. Sanırım ısıtıcınızda yok. Isıtıcıda almanız gerekli. aşağıdaki linke bakarsanız canlı doğuran türlerini görebilirsiniz. Çoğunuda lepistesle birlikte besleyebilirsiniz.

http://www.akvaryumportali.com/forums/61-Canlı-doğuran-türleri

7. Seher

Seher

İsim:
    Seher Karayel

Peki 100 lt akvaryumda kaç lepistes besleyebilirim ve akvaryuma bitki almalımıyım?

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bitki bakımı biraz zor gelebilir size ilk etapta.Bitki işini sonraya bırakın derim. şimdilik akvaryum bakımıyla alakalı biraz daha tecrübe kazanın. sonrasında bitki işinede el atarız. 100 litrede lepistes yada diğer canlıdoğuran türlerini sağlıkla besleyebilirsiniz.

9. Seher

Seher

İsim:
    Seher Karayel

Peki bitki işini sonraya bırakalım akvaryumu kurarkende yardımlarınızı bekliyorum :)

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bizler paylaşım ve yardımlaşma için buradayız.Siz akvaryumunuzu alın kurulumu birlikte yaparız. Alacağınız akvaryum ve tüm ekipmanların listesini derleyip burdan yazarsınız. Bizde eksikleriniz yada ihtiyacınız olan şeyleri size iletiriz.

hasanaytekin bunu beğendi.
  11. Seher

Seher

İsim:
    Seher Karayel

Herşey için sağolun akvaryum kurmak için sabırsızlanıyorum :D

Sayfayı Paylaş