1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenseslerim ve Brachardilerim

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde ismail38 tarafından 11 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. ismail38

ismail38

İsim:
    ismail TEMLEK
    Selam arkadaşlarlar.Sitede biraz dolastim ve bu isin uzmanlarinin burda oldugunu gordum ve siteye yeni üye oldum ve bazi bilgilere ihtiyacım var.Bana yardimci olacaginiz dusunuyorum. 100*45*70 ebatlarında akvaryum yaptim ve 10 adet sp.5 adet pasli aldim aldigimda 1ve 2 cm boylarinda idi buyuduler ve spden 3 ayri disiden birer sefer yavru aldim ve birdaha yok pasli 2disidende birer sefer yavru aldim oda baska yok paslilari tamamen elden cikardim su an 6 sp 2erkek 4disi var 3aydir tik yok ne olabilir acaba niye yavru almıyorum ayrica yem olarak ne onerirsiniz.BRACHARDI disi erkek ayirimi nasil yapilir.Resimleri gönderdim lutfen bana yardımcı olun herkese simdiden Teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yavru veren balıkların neden üremeyi kestiklerine dair yorum yapmak için akvaryum şartlarını bilmek gerekir. Filtre sistemi, yapılan yemleme kalitesi, su değişim miktarı ve süresi, hacim vb.

Brichardi balıklarında cinsiyeti belli eden nokta erişkinlerdeki kuyruk uzantılarıdır. Bu kuyruk uzantıları erkeklerde (Baskın ve iyi) uç kısımları boydan boya şerit gibi beyaz olur. Sizin fotoğrafa göre fikir yürütmek çok zor ama ikisi de erkek hissi uyandırıyor.

ismail38 bunu beğendi.
  3. ismail38

ismail38

İsim:
    ismail TEMLEK
    Abi kısaca şöyle yapalım mı, sarı prensesler için neyin nasıl olması gerekiyor, yem olarak ne önerirsiniz, ne aralıklarda olmalı çok bilgim yok. Yardımcı olursan beni sevindirirsin. Brachardi için aynı şeyler geçerli midir?

Brachardi leri dun gece biraz izledim birbirlerine sutunup duruyorlardi kavga etmiyorlar ama bu isten biri memnunken digeri arada bir aradan kayiyor tekrar giriyor yuvaya.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence şöyle yapalım, biraz okuyup araştıralım bilgi sahibi olalım çünkü bu konular forumda bolca var. Ben tatlı su ile ilgilenmiyorum. Aslında bu konuda tatlı su ile yürüyen başka forumlara katılman daha doğru. Yine de buradan bilgi almak istersen aşağıdaki linklere göz atabilirsin.

Sarı Prenseslerle Ilgili Herşey | Akvaryum Portalı
    Sarı Prenses [ Labidochromis Caeruleus] | Akvaryum Portalı
    Malavi Gölü belgeseli | Akvaryum Portalı
    Sarı Prenseslerin Çiftleşmesi (video) | Akvaryum Portalı
    Malawi gölünden kesitler | Akvaryum Portalı

5. ismail38

ismail38

İsim:
    ismail TEMLEK
    Abi ilgine Teşekkürler ben ben birazdaha dolasayim o zaman

Sayfayı Paylaş