1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenseslerim

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde SantiMunez tarafından 30 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Merhaba arkadaşlar. Henüz orta boylarda olan(1 tanesi yavru) 4 sarı prensesimi şuanda idarelik 60*24*33 ölçülerinde bir akvaryumda tutuyorum. Kullandığım iç filtre ve ısıtıcı çok kaliteli ürünler.
    Ben bu 4 prensesimi 70*30*55 ölçülerinde bir akvaryuma taşıyacağım sizce bu ölçüler yeterli olur mu? 135 litre civarında bir hacim yapıyor dekorları atarsak 130 litre hacim?

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Olmuş ken bence 70 x 30 x 55 olacağına, 70 x 50 x 50 olsa? Hem taban camı büyük, dolayısıyla uzunluk kısa olsa da en genişler, daha rahat dekor hazırlar ve daha derinlik hissi ile akvaryum izleyebilirsiniz. Bu benim düşüncem elbette. Yok o 30 dediğiniz yükseklik ise, bence o da 50 olsun. :) Ama maddiyat buna yetiyor dersen, bence yeterli 130 litre saydığın canlılar için. 5 tane sarı prenses olsa, 1 E 4 D gayet rahat ederler.

Sağlıklı balıklar dilerim.

3. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Teşekkür ederim Erman Abi. O 30 olan akvaryumun eniydi. Ben özel bir akvaryum yaptırmayı planlıyorum. 70 uzunluk 40 en 50 yükseklik. (140 Litre)
    2 hafta içinde herşeyini tamamlayıp size sunmak istiyorum.

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    inşallah kardeşim. Merakla bekliyoruz. Bence, eni de 50 cm olsun, yüksekliği de, emin ol izlemeye doyamazsın ;)

5. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Fiyatta çok fark olmazsa öyle yaptırırım abi :)

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    5 cm yükseklikten kısmış olacağın için, bence çok farketmez. ;)

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Ben toprağımı nasıl gözden kaçırmışım ,hobinin içine girdiğinde belli bir süreden sonra hep daha büyük hacimli tanklara kayarız erman'ın dediği gibi imkanın varsa yaptırabildiğin en hacimli akvaryumu yaptır ama şuan bunu yaptırabilirim diyorsan en 50 yükseklik 50 olursa daha güzel olacak en 50 olduğunda dekoru daha rahat kurarsın ve balıklarına dekor harici yüzme alanlarıda kalır.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  8. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Teşekkür ederim :) Bakalım nasıl birşey çıkacak ortaya :) Seneye inşallah üniversiteye gideceğim akvaryum sadece bu seneye özel olcak :) ama balıklarım hep benimle kalcak :)

Sayfayı Paylaş