1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenseslerimin Cinsiyeti Nedir ?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Armağan Bakırcıoğlu tarafından 7 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu

Biri erkek biri dişi midir acaba ?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Öyle görünüyor sağdaki erkek gibi üst yüzgeç sivri,alt yüzgeç te de normalde yumurta lekeleri olması lazım bunlarda yok oda düşündürüyor...:)

3. Sağdaki erkek soldaki dişidir Erkeğin kafa ve kuyruk ve sırt yüzgeç yapısı dişiden farklıdır.Yumurta lekeleri olmayabiliyor alpi ama şuanki görüntü nettir.:)

4. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Teşekkürler...

Alparslan bunu beğendi.
  5. balık07

balık07

Yer:
    sarıyer istanbul
    İsim:
    yunustorlak
    Armağan abi bende sarı prensese başladım bakımı nasıl ?

6. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Ben çok yeniyim bu hobide... Mutlaka forumda çok tecrübeli arkadaşlar vardır... Araştırmalarıma göre konuşabilirim en az 100 - 120 litrelik bir akvaryumla başlamalısın.. 100litre bile bu balıklar için ufak diyorlar...
    Benim akvaryumum 100 litre ve 8 balık düşünüyorum.Saklanma yerlerini seviyorlar ben de bol bol kaya kullanıp, saklanabilecekleri yerler yaptım.Hareketli gözüküyorlar... Omnivor besleniyorlar...
    Sera'nın iki farklı yemini aldım Granugreen ve Granure.Green olan bitkisel diğeri protein karışık veriyorum.Bunun dışında çok sosyal hayvanlar. Akvaryumun başına geçip onları izlerken onlarında seni izlemesi çok hoş... Eğer büyük bir akvaryum alırsan, tavsiyem 200litre kesinlikle bu balıklar en iyi seçim...

Alparslan bunu beğendi.
  7. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    Armağan bey mümkünse anüs vent resimlerini yani balığın altan bir resmini eklerseniz olur,bu şekilde %100 net doğru olmaz derim,bence iki balıkda da erkek özellikleri mevcut önemli olan baskınlık.

8. Armağan Bakırcıoğlu

Armağan Bakırcıoğlu

Yer:
    Üsküdar İstanbul
    İsim:
    Armağan Bakırcıoğlu
    Teşekkürler anüs vent kontrolünü araştırdım.. Açıkçası oradan fotoğraf çekebilsem sanırım ben de çözücem ama balıklara dokunmak istemiyorum... Hassas hayvanlar bi de zaten yeni yeni stresten çıkıyolar...

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş