1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenseslerimin cinsiyetleri

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde SantiMunez tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Merhaba. Yeni aldığım akvaryumda 4 tane sarı prenses besliyorum. Ama bir tanesi turuncu renkte ve çok küçük. Diğerleri orta boyda ama cinsiyetlerini çözemedim yardımcı olursanız sevinirim. :)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu şekilde cinsiyet belirlemek çok güç olur. Dişiler erkeklere göre daha küçüktür ama tek başına belirlemek için yeterli değildir. Gözlem yapmanız daha net fikir verir. Erkek balık dişinin bölgesine girmesine izin verir ve başka erkek sokmaz. Birbirlerinin etrafında dönerken kumu araştıranlar dişidir genelde erkek balık dişinin anüs gölgesini kollar. Dönme işleminde iki erkek aynı şekilde döner ve sonunda biri aniden kaçar ama dişi balık ortamdan daha sakin ayrılır.Bunlara dikkat edin çözersiniz. Renkler aldatır çünkü karotein ağırlıklı beslenen sarıperensesler turuncuya yakın olur. Tüyoları dikkate alın bence bulup okumanız zor her yerde. :ay:

3. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Ama bu 3 ü hep birbirini kovalıyor anlayamıyorumki :( ilk başta kuyruklarının etrafında dönüyordu sonra onu da bıraktılar.. :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kovalamaca her zaman olacak ve özellikle ergenliğe geçişte çok normal ama bir süre sonra yukarda yazdıklarımı bariz sergilemeye çalışacaklar. 3 adet sarı prenses balığının olması gereken 1 erkek 2 dişi zaten, bu yüzden gözlem yapıp bu dengeyi kurabilirsiniz.

Eğer kesin cinsiyet ayrımı yapmak istiyorsanız anüs vent kontrolü yapabilirsiniz. Aaşağıdaki Link yine size yardımcı olacaktır bu konuda.

Düzenleme: 29 Mayıs 2016
  5. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Çok teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş