1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenseste Kara Benek lekeleri?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde nahre25 tarafından 22 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. nahre25

nahre25

İsim:
    Erhan Balıkçı

Canlı Türleri Sayısı :(8) Sp, (7) Icemen, (1) Yunus
    Akvaryum Ne zaman Kuruldu:1 January 2010
    Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: Bitkisel ve protein sera yem karışımı
    Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : Sarı prenseslerimin üçünün vücudunda kara nokta ve lekeler oluştu.
    Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: 50 ml Mikofish ilacını 3 gün uyguladım ama sonuç aynı.
    Akvaryumunuzun Ölçüleri: 120 Lt.
    Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    Kaya, kum ve iki adet plastik bitki ile iç filtre

Fotoğraflar

Diğer Sormak İstedikleriniz
    Bu illetten nasıl kurtulabilirim. Balıklarımı eski hallerine çevirebilirmiyim?

Bu yazı nahre25 tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: Sarı Prenseste Kara Benek lekeleri?

Akvaryumunun %20 miktarında su değişimi yap. Bu faydalı olacaktır.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fotoğraflar çok net olmasa da durum anlaşılıyor aşağı yukarı. Bu durum birçok sarı prenses balığında var. Balık normal yaşamına devam ediyorsa genelde ve sende de durum böyleyse yapabileceğin pek bir şey yok. Daha iyibelenmesi için yem içeriğini artırabilirsin ama unutmamak lazım ki bazen temelden iyi beslenmedikten sonra çok anlam işfade etmez. Yem alış, akvaryumda gezinme gibi işlevleri yapıyor mu ? Sanki karın çökmesi var biraz balıkta bilemiyorum sence de öyle mi? Yemlerine sarımsak suyu emdirerek verirsen iyi olur.

4. nahre25

nahre25

İsim:
    Erhan Balıkçı

Balığın hareketleri çok yavaş değil. Yem yemesindede problem yok gibi şimdilik. Ben karın çökmesi tespit etmedim. Dediğiniz gibi yemlerine sarmısak suyu emdirerek yedirmeyi deniyeceğim. Sorun şuku bu kara leke illeti diğer balıklarada sirayet ediyor. Başka seçeneğim kalmazsa kara lekeli balıkları elden çıkartacağım.

Sayfayı Paylaş