1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarı Prenseste Kararma Ve Siyah Benek

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde metekksl tarafından 18 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. metekksl

metekksl

İsim:
    mete

Canlı Türleri Sayısı :1e 2d sarı prenses 2d kobalt
    Akvaryum Ne zaman Kuruldu:5 April 2011
    Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: sabah aksam granugreen ve granumeat
    Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : Dişi sarı prensesimde kararma mevcut ve solungacında siyah bir nokta var erkekte ise siyah nokta var 2 yerinde biri kuyrugun baslangıc kısmında diğeri ise karnında karnındaki biraz daha büyük bi siyah benek
    Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: Geçen salı akvaryumu kurdum ve boş bir şekilde çalıştırmaya başladm suya sera aquatan ve azoo su berraklaştırıcı ekledim 3gün % 20 oranında su değiştirdim dünde akvaryumdan yogun koku geldiği icin tekrar %20 su değiştirdim eklediğim su 2 gün dinlenmiş ve sera aquatan katılmış suydu ayrıca su deiştirmeden önce 1bucuk tatlı kaşığı tuz ekledim
    Akvaryumunuzun Ölçüleri: 100cm boy 35 cm en 40 cm yükseklik
    Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
    atman f103 iç filtre 100w ısıtıcı çift çıkıslı hava motoru aydınlatma henüz yok

Fotoğraflar
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Diğer Sormak İstedikleriniz
    Akvaryumun tabanında 15mm mercan kırığı var kaya olarak ise kayrak taşı ve delikli antalya taşı diye bilinen 2 tane kaya var kayraklardan saklanabilmeleri için mağara oluşturdm

Bu yazı metekksl tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Sarı Prenseste Kararma Ve Siyah Benek

Daha net bir resim varmı Mete? Resimden pek birşey anlaşılmıyor. Balığın ve o bölgenin yakın bir resmini çekip eklersen iyi olur.

3. metekksl

metekksl

İsim:
    mete

Malesef Olcay bey yakalayabildğim en net görüntüler bunlar keratalar durmuyolar yerlerinde kolay kolay :) ben tarif etmeye çalışıyım elimden geldiğince dişi olan balığımda enine siyah çizgiler var balık kararmış bir vaziyette akvaryumcuya sorduğumda kızgındır çifleşme zamanı gelmiştir dedi ayrıca solungaç kısmındada siyah bir nokta var erkek sarı prenseste aynı şekilde solungacında büyük belirgin yuvarlak siyah bir nokta ve kuyruğunun baslangıcında ve karnının alt kısmında siyah bir benek var.Balıklarda bunlar dışında bir gariplik yok sürtünme halsizlik yem yememe gibi sadece bu kararmalar ve siyah noktalar beni endişelendirdi.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Söz ettiğin lekeler birçok sarı prenses balığında var aslında. Balıkların beslenme bozukluğundan,, stres altında olmaktan, akvaryum şartlarından ve aslında daha da önemlisi genlerinde olabiliyor. Gen derken akvaryumlarda üreyen balıklar bunlar ve büyüdükleri, kan hatları bilinmez oluyor.

Bir sorun değil görünür sağlık açısından ama balığın albenisi kalmıyor. Örnek vermek gerekir civciv sarısı sarı prensesler varken siyah sarı karışık birçok balık var. Tamamen türün süre geldiği üretim yollarıyla alakalı bile olabilir.

metekksl, METİN SUVAR ve reis bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş