1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sarı ve mavi prensesler..

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Bjkolik tarafından 9 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Merhabalar, 180 litre tankımızda (3D+1E) sarı prenses (3D+1E) mavi prenses bulunmakta, hatta bir tane mavi prensesimiz hamile kaldı :) o presesi ayırdık ama ne kadar doğru bilmiyorum. Burada yardımlarınız çok önemli.

Resimleri paylaşıyorum

Buda hamile dişimiz
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

gENEL

[​IMG][/url][/IMG]
    [​IMG][/url][/IMG]

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Maaşallah balıkların çok sağlıklı ve renkleride oldukça güzel görünüyor.:nazar: Dişinin ilk yumurta tutuşumu bu ? Birde ben mavi prenses dediğin balıkları cobalt mavisine benzettim? :smiley33:

3. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Teşekkürler, evet olabilir, biz mavi prenses olarak biliyorduk :) birazcık agresifler zaten, dişi hamileyi 15 lt tanka ayırdık, sorun olur mu acaba ?

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Aslnda ağzı dolu dişiyi abartılı bir şekilde kovalayan,hırpalayan balık yoksa ayırmasanda olurdu. Amaç doğal olarak yavrularını salmak ise,yumurta tutuşunun12-13.ncü günü ayırabilirsin. Ama ben günü geldiğinde kusturacağım diyorsan bırak ana tankta kalsın bence.

5. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Balığımızın ilk yavru verişi olacak bu olay,onun için annelik yapmayı öğrensin diye kusturmayalım dedik.Dişiyi rahatsız eden bir erkeğimiz var, onu hiç rahat bırakmıyor, hala kur yapıyor arada kızıyor kovalıyor, o yüzden ayıralım dedik.

(resimleri güncelledim bu arada )

6. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Sanırsam birde yanlış görmediysem beyaz prenses var sanki 1 adette ?

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Tolganhan maşallah balıklar'ının formları güzel görünüyor.Ben bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum dekor için.Öncelikle düz mavi fon güzel olurdu.Birde akvaryumda dekor olarak yuvarlak hatlı taşlar kullanabilirsin .Bu taşları iki ayrı bölge oluşturup ön kısmı boş bırakırsan hem dişiler için hemde erkekler için sağlıklı bir ortam olur.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Beyaz prenses nerde Kerem ben göremedim ? :bilmem:

9. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    En son resimdeki splerle mavi prensesin arkasındaki beyaz değilmi ?

10. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Hayır değil, dişilerde biraz rengi açık mavi oluyor ondan sanırım beyaz prenses sandınız. :) Bu arada bu resimler daha kayaları koymadan önceki resimler, biz kayaları sağ ve sol taraf olmak üzere 2 tarafa yerleştirdik. Sadece birde orta tarafa küçük bir mağara yaptık.Tek sorunum malesef yuvarlak hatlı kayam pek fazla yok genelde düz var.Zaten düz olanlarıda mağaraların temelleri olarak kullandım.İnşallah düz hatlı olanlar balıklarıma bir zarar vermez.Kayalarıda yoldan topladım ve burada deniz olmadığından genelde düz hatlı olan kayalar var.

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yok Kerem o balık beyaz prenses değil. Beyaz prensesler,yani snow prenseslerin ( albino) rengi süt beyazdır ve gözleride kırmızıdır.:ay:

Tolgahan kayaların oluşturduğu dekorun son halinin resimlerinide paylaşırmısın.

12. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Hım öndeki diğer mavi prensese göre açık olunca rengi o yüzden söylemiştim.Yeni şeyler öğreniyorum. :)

13. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Buyrun arkadaşlar kayalar konmuş haldeki resimler;
    Hamile balığımın ayırdığım akvaryumunuda göndereyim dedim. :)

14. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Süper olmuş tabiki her zamanki gibi bence :D

15. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Teşekkürler.Sol taraftaki düz siyah taşın üstündeki oval taşta beyaz beyaz bir şey var ama ne olduğunu bilemiyorum.Hastalık vs yapar mı? :smiley33:

16. bymuhammed220

bymuhammed220

İsim:
    muhammedfurkan
    Cevap: sarı ve mavi prensesler..

Balık'lara yüzecek yer kalmamış.Yok yapmaz bende 'de oluyordu ,ama artık olmuyor.temel2:
    Birde sen o balıkları kaça aldın?

17. yusuff

yusuff

İsim:
    yusuf
    Cevap: sarı ve mavi prensesler..

Ğöz zevkin çok ğüzel kardeşim gerçekten güzel bir akvaryum olmuş işallah salıklı yavruların olur..

Sayfayı Paylaş