1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarımsak Suyu Nasıl Çıkar?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Batuhan Erogul tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Batuhan Erogul

Batuhan Erogul

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Batuhan Eroğul
    Sarımsak suyu nasıl çıkar ?

Merhaba,
    Sarımsak suyu çıkarmak tam bir işkencedir. Her yer kokar. Size basit bir yöntem anlatim. Sarımsağı dövün. Sonra tülbente yada tülbent gibi bir beze koyun. Sarımsağı dövdüğünüz kapta sarımsağın suyu çıkar onu akvaryumdan aldığınız suyla çalkalayın bir bardağa koyun. Tülbente yada beze koyduğunuz sarımsağı bir yere toplayıp bezi top haline getirin. Ve o suya batırıp çıkarın. Her yaptığınızda bezi biraz sıkın. Sarımsağın suyu çıkmıştır. Hemen yem dökün karıştırın sonra o yemi balıklarınıza verebilirsiniz. :)

2. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Batuhan, dövülerek çıkan sarımsak suyunu niçin akvaryumdan aldığın su ile karıştırarak etkisini azaltıyorsun?
    Havandaki iyice dövülmüş, su haline gelmiş sarımsak ile pul yemleri harmanlamak daha doğru değil mi?

YIKIKTEMO, Batuhan Erogul ve Alparslan bunu beğendi.
  3. Batuhan Erogul

Batuhan Erogul

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Batuhan Eroğul
    Abi ordan o suyu almak çok zor akvaryum suyuyla etkisinin düşeceğini hiç düşünmedim.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Daha basit bir yöntem, fındık kıracağı, sarımsak ezeceği gibi bir malzemede sarımsakları tülbent, yaşmak, tül gibi bir bezin üzerine ezin, kıracak altındaki süzgeçten parçalar bez üstüne düşer, bezdeki sarımsak parçalarını çay tabağı içine büzerek sıkın. Elleriniz bulaşmadan temizce saf su elde edersiniz.

sarımsaklı balık yemi.JPG

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Sert meyve sıkacağıda iyi iş görüyor.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  6. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Benim sadece bu iş için kullandığım pirinç havanım var, burada su haline gelene kadar dövdüğüm sarımsakların içine pul yemleri atarak harmanlıyorum, bu yemleri cam kavanoz içinde saklayarak bir hafta içinde bitiriyorum. Severek tüketiyorlar, posa falanda kalmıyor. Bunu iki ayda bir sefer devamlı yapıyorum.

Alparslan bunu beğendi.
  7. Batuhan Erogul

Batuhan Erogul

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Batuhan Eroğul
    Ben elimle sıka sıka 1 damla çıkarabildim sonra aklıma bu yöntem geldi.

8. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Aslında sarımsak suyunu çıkarmak yerine sarımsak tozları satılıyor yemle karıstırıp versek olmazmı daha mantıklı bence?

9. Batuhan Erogul

Batuhan Erogul

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Batuhan Eroğul
    Sarımsak suyunda antibiyotik bir madde var onlar olmaz.

10. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Ben de direk sarımsağı tülbentte küçük parçalar halinde bırakıp, tülbent parçasını bağlıyorum. Dövecekle dövüyorum , sonra iyice sıkıyorum bezi. image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

Montimahir, Alparslan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yiyorlar mı Gülsün hanım bu şekilde, direk alınan yoğun sarımsak suyu emdirilmiş yemleri çoğu balık yemeyebilir. Bu yüzden az sarımsak suyu ve bir çay kaşığı akvaryum suyu ile karışmış sarımsağı yeme emdirmek sonrası balıklar daha rahat yiyebilirler. Fazla yemlemeye yayılan ama toplamda vermek istediğiniz sarımsak miktarını böylece verebilirsiniz. Ben başka türlü yediremiyorum örnek olarak.

12. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Yiyiyorlar ama ben sizin dediğiniz gibi yapayım belki yeseler de memnun değillerdir. İçine acı biberle, zencefil tozu da katıyordum; onlar da ağır gelir mi acaba her sefer?

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bilemiyorum ağır gelir mi ama bence onları haftada bir ayrı vermekte fayda var gibi. Yiyen balık var yemeyen balık var değişiyor biraz da.

Glsn bunu beğendi.
  14. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Bir şey sorucam, ben sarımsğı ezdim edikten sonra suda 1 2 saat beketip sarımsagı sudan süzdüm sarım suyunu elde ettim, benim moliler lepistesler sarımsak suyuna batırılms yemi afiyetle yedi ben bu suyu kaç gün kullanabilirim? Bugun 2. gün hala suya batırıp vereyim mi yoksa dökeyim mi suyu?

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bekleyince tuhaf oluyor su sanki, en güzeli taze hazırlayıp vermek, zaten haftada bir vermek yeterli, balıklar sağlıklı değil ve daha sık vermek gerekiyorsa biraz zahmet olacak artık.

16. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Benim moliler hamileydi karınları şişti dün aksam verdim sarımsaklı yemi sabah bi baktım karınları dün kine göre 2 katı şişmiş acaba kabız mı oldular yoksa doğum mu yaklaştı videosu da var bi konu acar atarım onuda.

Sayfayı Paylaş