1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sarımsak yemi

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde methapor tarafından 7 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Arkadaşlar bazı forumlarda sarımsağı ezip akvaryuma falan bişeyler yapıyormuşlar. Balıklarımız daha hızlı gelişiyormuş,gerçekse nasıl yapmalıyım işe yarar mı? Üstadlara sormak istiyorum.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Sarımsak yemi

Sarımsak suyunu akvaryuma dökmenin pek faydası yoktur ama suyunu balıkların yemine emdirip balıklara 2-3 günde bir verebilirsin. Yahut yiyorlarsa minik sarımsak parçaları halinde de verebilirsin. Bağışıklık sistemini güçlendirir yani faydalıdır.

3. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Balıklar çok büyükler pastilin yumuşağını bile alabilirler o zaman küçücük parçalara bölüp veriyim.Bide ağızları kokmasın xD:F

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Ağızları kokarsa karanfil kullanırsın.:F

5. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Birde cebine gül taktıkmı , deodorant ta sıktıkmı biti gitti mis gibi olur balık ama banyoda yapmalı :F:F

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Bende haftada bir bunu uygularım ve balıkların yemine emdirip veririm. Sarımsak, virüslere, mantarlara, tek hücreli parazitlere ve bakterilere karşı koruma sağlar. Oluşturduğu antibiyotik etki sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir antibiyotik etkisi var derler yararlıdır tabi:)

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sarmısağın etkileri saymakla bitmez.Sadece balıklarımızda değil,günlük yaşantımızda bizlerde bolca kullanmalıyız.Tabi koku sorununa çözüm bulmak lazım.:)

8. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Koku sorunu istemiyorsanız :D Kastamonu sarımsağı bulun günlük yiyebilirsiniz arkadaşlar.:D

9. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Serdar abi sarımsak dediğin kokusu 10 metre öteden duyulmalı aliye:gif aliye:gif

10. -kubilay-

-kubilay-

İsim:
    kubilay ferik

Kokuda en iyi çözüm sen yiyorsan yanındakinede yedircen ozaman yanındaki kokuyu duymuyor ne sen rahatsız oluyorsun ne de karşındaki :D :D :D

11. demon26

demon26

İsim:
    Şafak Gezici

yee katıldığını ben de çok duydum
    hatta ev yapımı yemlere
    ben denemedim fakat deneyenlerin anlattıklarına bakılacak olursa hem suyu bulandırabiliyormuş (dozaja ve verilen miktara göre değişebilir)
    birde bir müddet sonra suda koku oluşturuyormuşki özellikle yazın dayanılmaz boyutlara ulaşıyormuş koku
    ben açıkçası denemedim fakat bir ara ev yapımı yem tariflerine bakıp bende bir miktar yem denemesi yaparken kullanmak istiyorum
    eğer sarımsak kullanırsam deneyimlerimi paylaşırım

12. ruzgar-rr

ruzgar-rr

İsim:
    baris aydogan

Ben Pazar günleri baliklar icin midye, karides,yosun ve sarimsağı mikserde karıştırıp akvaryuma döküyorum. Gayetde mutlu oluyorlar diye düşünürken sonrasi bütün salonda ağır bir koku. :D Bütün camlar açık. dans:.

Her şey onlar icin.

BassKiller bunu beğendi.
  13. murat600

murat600

İsim:
    Murat SEFER

Ben denedim, akvaryumdan sarımsak kokusunu atmak için 4 gündür yüzde on su değişimi yapıyorum

14. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Burada uygulama hataları göze çarpıyor. Bende hafta 1 kere sarımsaklı yem uygulaması yapıyorum. Ancak sanırım kullanım ve dozaj konusu biraz muallakta kalmış. Sarımsağı direk suya atmak iyi bir uygulama değil. 1 Diş sarımsağı güzelce rendeliyin yada dövün ve posasını ayırıp kalan suyu yeme emdirdikten sonra akvaryuma atın. Ne koku nede suda bulanıklık olacaktır. Tabi biraz balıklarınız bu yemleme sistemine alışana kadar ufak sıkıntılar olabilir.

15. alikrtl

alikrtl

İsim:
    Ali kartal

Merhaba
    new life spectrum "un thera+a yı denemenizi öneririm.

16. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Ali bey NLS içerik olarak protein ağırlıklı bir yem olduğu için özellikle tropheus türleri için sıkıntılar meydana getirebiliyor. Tropheus için NLS yerine OSİ Flake alıştırılırsa güzel bir öğün sarımsaklı yem yedirmiş olursunuz. Tabiki malavi ve tankganyika nın etçil ve em etçil hem otçul olan türlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sarımsaklı New life spectrum güzel yem. Ben sarımsak kendim de hazırlayıp veriyorum ara sıra. Bazen suyunu yeme emdiriyorum, büyük balıklara minik parçalar şeklinde veriyorum.

18. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Ya ben bu sarımsağın suyunu bir türlü çıkartamadım esiyorum havanla tahta havan suyu emiyor herhalde nasıl yapacağım suyu almak için en ufak rende yapsam ama o zaman sarımsak parçaları ne olacak ?

19. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Sarımsağı iyice ezdikten sonra bir tül yardımıyla sıkarak suyunu çıkarabilirsiniz.. aliye:gif

Sayfayı Paylaş